MarieskaM

Jakou má spojitost Jan Werich se Šumavou?

Nejlepší odpověď
annas

Jan Werich měl na Śumavě chatu. Její foto najdete v odkazu. Jinak to bylo Werichovo „Údolí štěstí“.
V chatě v roce 1980 ztratil vědomí a v nemocnici už se neprobral.

„Na pobyty Jana Wericha na Velharticku si stále starší obyvatelé pamatují, a vztah Jana Wericha k Velharticím, jeho chata, rybaření jsou stále živým předmětem zájmu zdejších lidí i turistů. atd.,“
http://www.su­mavanet.cz/mo­krosuky/fr.as­p?tab=snet&id=8605&bur­l=&pt=RE