Kelt

Jakou hodnotu má dnes fotografie, resp. Instagram?

Kdysi v jakési knížce o fotografování byla fotografie, kde skupina lidí stojí před známou budovou a k tomu poznámka, že je to typická fotografie začátečníka na téma „tady jsme byli“. Dnes, když se podíváte na Instagram, tam jsou tam vlastně podobná témata – byli jsme tam a tam. V Paříži, na nějakém mostě apod. Vypovídá to o něčem? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Vypovídá to o několika věcech, ale vždy podle účelu, za jakým je fotografie pořízena. O tom ale je toho napsáno tolik, a studuje se na to mnoho škol, vyžaduje to mnoho praxe… že zde se na toto odpovědět takhle obecně prakticky nedá. A zmršit i takto banální fotografice se taky dá… nejen po technické stránce.

Další odpovědi
Drap

Pro toho co fotil to má jistou hodnotu, hlavně výpovědní a vzpomínkovou. Pro cizího, který fotografované nezná, téměř žádnou. To si přece musí určit každý sám.