Avatar uživatele
Wilson CZ

Jakou funkci plní tyto sloupy?

Dobrý den, jakou funkci plní tyto sloupy na hraničním přechodu? Obr https://imgur­.com/gallery/2vvrV0d

Zajímavá 0 před 1726 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Tipnul bych, že jde upozornění na potenciálně rizikový úsek. zajímavější budou ty vysoké skříně mezi nimi. Skoro bych tipnul, že tam bude nějaký ten „centimetrový“ rentgen nebo něco podobného, s čímž souvisí to doporučení moc tam nelelkovat…

Pro případné další hledající a pátrající, pravděpodobně jde o přechod Vyšné Německé (Slovensko – Ukrajina)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ochrana elekrických skríň pred ich prípadnou demoláciou autom.
Ich výška je potrebná, aby ich videl aj vysoko sediaci šofér kamiónu, keď ide okolo nich. Čo keby chcel niektorý šofér silou prekonať hranice smerom na Ukrajinu?

Dochy, myslím, že snímacie zariadenia kľudne môžu byť v bezpečnej vzdialenosti mimo „náhodný“ nárazový dosah aut.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

led: A proč mají několik stejných skříní vedle sebe (pro každý pruh jednou), proč ty skříně neschovaj radši někam za budovu, když se tak bojí, aby jim je auta nerozmašírovala? 😉
(Mrkněte na ten přechod na google street, než jsem odpověděl, samozřejmě jsem dokončil domácí úkoly a proto jsem také byl schopen říct, že by to mohl být daný přechod)

před 1726 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

pretože ich zjavne potrebujú čo najbližšie na dosah
Bližšie informácie vám dá zadávateľ a projektant tohto umeleckého diela.

před 1725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Já jsem trochu z oboru. Nikdo soudný nepostaví skříně takhle do několika sloupů na frekventované místo s vysokým rizikem poškození jen tak. Těch pár metrů kabelů aby bylo možno zařízení umístit pod střechu a za zeď není zas takový náklad aby to za minimalizaci rizika nestálo. Lépe natáhnou těch pár metrů kabelů než se třást strachy kdy to sejme nějakej náklaďák a ještě stavět ty šibenice, které, pokud to ten náklaďák sejme, maj potenciál ještě někoho zabít.

před 1725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Tak a zasa nová zaujímavá informácia. Ďakujem za vysvetlenie.
Len tak na okraj. Uvažujú niekedy aj projektanti a schvaľovatelia projektov takto logicky? 🙂

před 1725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ano uvažují. El zařízení se (pokud je to možné) umístí rovnou do zástavby. Ideálně právě hned při projektu. Pokud to nejde (nové zařízení do staré stavby) umístí se alespoň tak aby to nebylo na ráně a ideálně vše na jedno místo. Kdo by jen tak z legrace rozmístil krabice volně po trávníku nebo někam na asfalt aby auta nechal kličkovat mezi, není elektrikář či elektroprojektant, ale debil 😉

Tak najdou se takoví „polod…“ co pokud mají někam umístit jednu bednu tak ji daj zrovna kam je napadne, nebo tam kam jim zrovna vyjde kabel. Ale aby 4 stejné bedny v jeden čas nedali na jedno místo, takovýho vola jsem snad ještě nepotkal.

před 1725 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek