burakeli

Jakou bych si měla vybrat školu, když chci být zdravotní sestřičkou u zubaře nebo samotnou zubařkou?

Jakou bych si měla vybrat školu, když chci být zdravotní sestřičkou u zubaře nebo samotnou zubařku. Všechno kromě gymplu prosím! Děkuji

Nejlepší odpověď
arygnoc

skutočne KVALIFIKOVANÁ zdr. sestra by mala absolvovať bakalárske štúdium.
to isté platí pre dentálnu hygienistku.
zubný lekár musí absolvovať lekárske vysokoškolské štúdium.

ku všetkým formám štúdia je potrebná maturita – nakoľko v čr je maturita ako maturita, je jedno, na akej škole ju získate.
ale podstatné je mať i odborné a všeobecné vedomosti a rozhľad – a to poskytuje nie každé štúdium ukončené maturitou.
podstatné je urobiť prijímačky na vš [i keď bakalár nie je vysokoškolák, je to taký „nedorobený“ vysokoškolák].

😉

Další odpovědi
gecco

Pokud ti ´stačí´ zdravotní sestřička, pak nějakou střední zdravku a k tomu kurz zubní intrumentářka.
Pokud ale uvažuješ o medicíně (VŠ), je gympl výrazně lepší volbou (resp. – jen se znalostmi ze SZŠ se nemáš šanci se na medicínu ani dostat…).