sardinie

Jak si vybrat školu?

Ahoj, pomůžete mi? Stojím před úkolem vybrat si, co bych chtěl v životě studovat. Dlouho o tom přemýšlím a vybral jsem si:

  • STROJÍRENSTVÍ
  • EKONOMIE
  • PRÁVO

Přemýšlel jsem o tom a všechno by mě bavilo. Nemáte nějakou RADU jak poznat co doopravdy chci? :)

Nejlepší odpověď
annas

Jak mohu poznat, co dopravdy chcete, když vás neznám?
To musíte vědět vy sama, jinak poradit se s rodiči.

Zvážit třeba přístupnost školy, perspektivu, které předměty preferujete, atd.

Nejkvalitnější vzdělání pro další studium na VŠ, poskytuje gymnázium.

Jinak pokud vás baví předměty – matematika, fyzika, rýsování apod. volila bych strojírenství kvůli většímu uplatnění.

Jinak na mě nezáleží, já bych si vybrala gymnázium a pak se rozhodla pro studium na VŠ – třeba češtinu, psychologii či filozofii.

Opravdu nedejte na něčí rady, ale vybírejte si sama, , co vám nejlépe vyhovuje.

Vezměte si papír, rozdělte na dvě části – vlevo pište důvody pro přihlášení do školy, vpravo důvody proti.

Tak to zkuste u všech škol a uvidíte, co převáží.

Další odpovědi
ivzez

Mám radu → nejlepší je se důkladně
seznámit s tím, co který obor obnáší.

Např. si zkusit brigádu.
Přestože půjde o méně kavlifikovanou
práci, se dá do oboru trochu nahlédnout.

Rokio

Vyber si to, co tě nejvíce baví a zároveň máš k tomu alespoň nějaké dispozice. Dále si vyber školu podle toho, co chceš v budoucnu dělat.

Zkus se také poradit s poradcem pro volbu povolání, s třídním učitelem a rodiči.

Rokio

ivzez: Myslíš jsi, že moje rada má nějakou hodnotu? Stojí alespoň za něco, nebo je nanic?

ivzez

Podle mne nemá.
Je to vyčtená fráze, sám jsi k ní nic nepřidal.

Poradit člověku, který se nemůže rozhodnout mezi svými zájmy,
aby si vybral to, co jej baví nejvíce, vnímám jako výsměch.

Totéž platí pro „radu“ vybírat podle toho, co chce
v budoucnu dělat (kdyby to věděla, neptala by se tu).

Ty obory jsou natolik odlišné, že bych tazatele tipovala
za nadaného ve více oborech (zřejmě nemá problémy s technickými ani všeobecně vzdělávacími předměty).
A potom je podle mne nejlepší si to vyzkoušet.

Máš nějakou zkušenost s poradci pro volbu povolání?
Já ano. Proto je neradím.