vivatisCZ

Jakého znáte světového autora?

Máme napsat čtenářský deník od nějakého světového autora.Poradíte mi prosím?Děkuji.jen dodám, že zadání je cokoli od světového autora tak si myslím, že bude jedno z jaké byl doby a jaké země.

Nejlepší odpověď
Drap

Znám jich spousty.Zde máš české dvacátého století, určitě si vybereš
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_%C4%8Desk%C3%BDch_o­sobnost%C3%AD_20­._stolet%C3%AD_V-%C5%BD
Jinak můžeš samozřejmě si vyhledat i světové, nebo z jiné doby

Další odpovědi
huxa

Doyle, Poe :)

Fienir

Orwell

quentos

světové autory máme i u nás – K. Čapek, J. Hašek, A. Lustig…

anonymmm

přečti si něco od B. Hrabala například Obsluhoval jsem anglického krále nebo Ostře sledované vlaky – mě se tyhle knížky pěkně četly… :) a navíc to pak můžeš případně porovnat s filmem