Kazatel

Jaké zřízení mají v Rusku?

Odpovědi
paul1

Jen jsem si vzpomněl na: socialistické zřícení co jsme tady měli my.

zjentek

V Číně jedí mnohem více čerstvého (plodů) z moře.

led

postsocialistický neokapitalizmus v štátnej federácii republík s centrálnym prezidentským riadením.

Disraeli

Státní zřízení je prostě poloprezidentská federativní republika – neutrální pojem – zde i ve většině případů (pod tímto pojmem se vždy uvádí typ státu, základní uspořádání – typ celistvosti/dělení státu, tj. unitární nebo federace, či unie a pak podle hlavy státu monarchie X republika – a jaké). Jestli chceš vědět režim/formu vlády nebo systém (ten je částečně řečen v tom zřízení), tak to je o něčem jiném…