Pepikkofdg

Jaké znáte nejlepší drama?

Mám hrozně ráda drama a byla bych ráda kdyby mi někdo nějaké doporučil :) Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Alesh

Dvanáct rozhněvaných mužů

Zdroj: https://www.csfd­.cz/film/6178-dvanact-rozhnevanych-muzu/prehled/

NoFear

Drama televizní, nebo literární (divadelní hry)?
Z divadelních her, bych ti doporučil starověké (stejně Shakespeare opisoval, jak to jen šlo). A jedno které, moc se jich stejně nedochovalo. Prostě Euripides, Sofokles, Aischylos, Menandros, Plautus a jiní. Pak Cida od Corneilla a Moliere je skvělý celý (preferuji před WS). Zkus Romea a Giuliettu – od jiných autorů než WS. Opět jen "opisoval, " v tomto případě spíš vypůjčoval. :D Původně italská tragédie, pak upravená jedním anglickým dramatikem a až po něm Shakespearem.
Od Shakespeara je nejlepší ze všeho Hamlet. A i Othello je dobrý. OK, jako skoro všechno je od něj dobré, včetně sonetů. Ale něco mě nebavilo, např. Timon Athénský nebyl nec moc.

Rokio

Podle mě nejlepší dramata napsal William Shakespeare.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Marty Koller

Pokud máš ráda drama tak pokud ti nevadí válečné filmy tak se zkus podívat na Černý jestřáb sestřelen dost smutný životopisný film