Isha

Jaké znáte anglické názvy skupin zvířat?

Například a murder of crows, a conspiracy of lemurs a jiné kreativní výstřelky

Odpovědi
Alesh

Pokud se počítají i poupravené názvy, tak mě napadá („The“ vynechávám):
Beatles, Monkees, Byrds, Eagles

aliendrone

Zajímavá „skupina zvířat“ jsou například „Mad Brahmins“, což ti stejně nic neřekne, pokud nevíš co je „Fallout“. Když jsem se s nimi setkal poprvé, nevěděl jsem, jestli se tlemit či zírat s otevřenou hubou, což vyústilo v to, že můj „namakaný HERO“ byl během chvilky na kaši! ;) :D :D

annas

Neznám, ale otázka mě zajímá, tudíž jsem vyhledala.

Angličtina je skutečně podivným jazykem a nic není divnějšího než rozmanitost kolektivních substantiv přiřazených skupinám konkrétních zvířat. Tak proč se skupina vran nazývá murder of crows, " nebo group of sloths called a bed of sloths?"

Názvy skupin zvířat sahají až do středověku, kdy se v knize Svatého Albánie objevil seznam kolektivních termínů vytištěný v roce 1486. Tato kniha, napsaná jeptiškou Julianou Barnes, se zabývala tématy lovu, rybolovu a vzhledu zbraně a zahrnovala vůbec první seznam kolektivních substantiv pro každý typ zvířete, který si člověk dokázal představit. Tato substantiva byla pojmem např. o lovu, ale od té doby se rozšířila do každodenní lidové řeči.

Některé pojmy jsou však tak podivné, že byste je našli pouze v literatuře nebo poezii

Najdete názvy různých skupin zvířat.

https://owlca­tion.com/stem/co­llective-names-for-groups-of-animals

Rokio

cattle

Kepler

Nade vše vyniká murder of everything. A ono to vlastně zvíře není. Homo sapiens, pokud je srovnáván se zvířaty, jedná se vlastně o urážku zvířat.

dubraro

Steve ‚n‘ Seagulls, Frog Leap, Scorpions, Atomic Kitten… a tady je jich mnohem víc: http://bradfros­t.com/blog/pos­t/animal-bands-list/