dust8

Jaké záliby měla Kleopatra?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Četba, umění, studium, učení jazyků, pěstování různých dovedností a rozvíjení talentů, boj o moc, snaha o prosazení se, snaha o vybudování nové světové říše (spolu s Caesarem, -s hlavnímy městy Alexandrie a Řím), obklopování se luxusem (čímž spíš chtěla ukázat svou moc a důležitost než že by to byla její záliba), a později pořádání nočních oslav a hostin spolu s Markem Antoniem (pravděpodobně odreagování a zabavení se… Ostatně asi jediná kapitola v jejím životě, kdy byla šťastná a dokázala se bavit).

Uvedl jsem všechno tamto jako záliby, protože -ona- jako každý člověk zcela ctižádostivý (na poli vladařském/po­litickém) se vždy plně oddá svým ambicím a podřídí tomu své jednání/celý svůj život.

A asi jako každá žena měla zálibu v krášlení (malování, voňavky, masti atd.). I když i to byl asi jeden z faktorů který byl prostředkem k její reprezentaci, zapůsobení/okou­zlení a utváření osoby/sebe sama pro veřejnost (autorita s typickými rysi-nějakou zálibou).

A samozřejmě vláda.

Další odpovědi
marci1

Nic moc. Měla klub ve kterém se pilo, žilo nočním životem a vinně hýřilo. 🙂

Kepler

Římany!