Huck Finn

Jaké vybrat nové komponenty do PC? Limit financí 7000,– Kč.

Mám zákl. desku ASUS P5GL-MX, procesor Intel Celeron 3.066GHz a grafickou kartu AMD Radeon HD 5470, RAM 3 GB. Mám shánět jiný motherboard, nebo se dá sestava výměnou CPU a/nebo grafiky zlepšit bez změny MB, případně kterými přesně komponenty?

Nejlepší odpověď
cochee

Kdybys tak napověděl, na co chceš toho stařečka používat. Zaprvé samozřejmě nové komponenty pro tuto sestavu už neseženeš, kromě grafické karty, mimochodem nespletl ses? Ta HD 5470 je notebookový typ grafiky, nemáš to jiný model? Já mám o stupínek méně výkonný PC a vzhledem k tomu, že hry nehraju, tak výkonově téměř stačí – až na HD video, to bez sekání nestíhá. Výměnou CPU skoro nic nedosáhneš, výkon se sice posune, ale na dnešní dobu stále nedostatečně. RAM je vcelku dostačující i pro současné operační systémy. Pokud by se stavěl nový PC, určitě by musela být nová RAM, procesor a deska, možná by se dal použít pevný disk a vypalovačka, podle toho jestli máš už SATA nebo ještě IDE verze. Určitě by se použila skříň, zdroj a periferie (monitor, klávesnice atd.) Jestli by ses takto vešel do 7000 ti ale takhle z hlavy neřeknu, ale pravděpodobně jo.