pilostta

Poradíte, jaké/které komponenty musím v PC vylepšit, aby se mi při hraní na vyšší detaily nesekala hra?

Počítačové komponenty

Napsal by mi prosím někdo jaké komponenty musím v PC vylepšit aby se mi při hraní na vyšší detaily nesekala hra
(Tím myslím třeba: grafická karta, paměť RAM atd.)

Nejlepší odpověď
Muffz

No, neuvádíš aktuální sestavu, tak nějak obecně.

  • Operační paměť (RAM) – minimum je 8 GB, na novější hry už ideálně 16 GB
  • Grafická karta – na většinu her stačí nějaká klasická 2 GB, nějaká RX550 (od 3000,–) nebo GTX1050 (od 3900,–), na nové hry už se nevyhneš 4 GB, třeba i 8 GB (v budoucnu se bude hodit). Jestli Nvidia nebo AMD je věčný boj, každý výrobce má svoje topky a je to bádání po benchmarcích a soupeření s cenou.
  • CPU – základem je nějaká i3 popř. ekvivalent u AMD, osobně si připlácím za Intel, ale když stavím jiným, kteří mají požadavek na herní PC a nízkou cenu, vždy sáhnu po AMD
  • HDD – Pokud budeš mít top komponenty a starý HDD se špatnou rychlostí zápisu a čtení, budou se ti hry sekat taky. HDD je často opomíjený faktor, ale i on má vliv na FPS

Obecně píšeš málo informací, každá hra je jiná, některé jsou zaměřené víc na grafickou kartu (třeba Call of Duty), některé na CPU (třeba World of Warcraft). Já třeba změnou CPU zvýšil FPS u WoW z 40 na 120, což jsem ani nečekal. Kdybych koupil grafárnu za 10k, tak bych měl pořád staré FPS.