pilostta

Vypsal by mi prosím někdo všechny komponenty, které má herní počítač?

Komponenty

Vypsal by mi prosím někdo všechny komponenty které má herní počítač
(Jen jak se jim říká nemusíte typ atd.)

Odpovědi
led

https://cloud2­.edupage.org/clou­d/Stavba_PC_-_prezentacia.pdf?z%3Av­j%2BlxEN09iQPuL­w3IBSMEpPqZCNfR75xa­KYsA8n1hz%2BSr­rvtvheBPpewN%2FI­iL2uX
1 – Hardware – Základné časti počítača
Procesor, operačná pamäť, pevný disk, grafická karta, zvuková karta, základná doska
Vstupné zariadenia
klávesnica,myš joystick,mikrofón
Výstupné zariadenia
monitor,slúchadlá (reproduktor),tla­čiareň
https://sites­.google.com/si­te/pocitacuvod/vstup­ne-zariadenia/zakladne-casti-pc
2 – software -
operačný systém, ovládača, herné programové vybavenie

aliendrone

Herní počítače potřebují výkonný HW, s tím nic nenaděláš. Takže na low-end i mainstream zapomeň. Budeš potřebovat:

  1. Case (bedna do které budeš montovat komponenty)
  2. Zdroj > výkonný, grafiky žerou jaxviň a je dobré mít výkonovou rezervu, tudíž alespoň 600W
  3. základní desku (herní – má vychytanější UEFI a obecně lepší komponenty i výbavu)
  4. procesor vhodný pro hry (tady by se dalo diskutovat do aleluja co je lepší, podle mne nemá cenu vyhazovat prachy za špičkový extrémní procák, stačí něco do 10 000Kč (aktuálně Cofee Lake core i7–8700K nebo dokonce i core i5–8600K, to už je „lidovka“)
  5. pořádný chladič (bundlované chladiče jsou dobré tak akorát do kancelářských sestav)
  6. Paměti – čím víc, tím lépe 16GB je minimum (clock u nich není zase tak podstatný, lepší je mít za stejnou cenu 32GB o fous pomalejší časování, než 16GB extrémně časované paměti)
  7. grafická karta – herní (o5 se dá diskutovat do aleluja, každý preferuje něco jiného – a opět nemá smysl vyhazovat za extrémní kousky, stačí něco kolem 10000Kč)
  8. 2 SSD disky pro zapojení RAID0 (pokud možno co nejrychlejší – na systém a programy) a laciný plotňálk s velkou kapacitou (na data jako jsou filmy, na zálohování apod.)

V úvahu přichází dedikovaná síťovka (ale jen v případě, že máš ŠPIČKOVÉ připojení (žádné O2 adsl apod.), jinak nemá význam, herní desky mají dobré síťovky) Staromilci, co mají hrůzu věcí na plackách by se jistě neobešli bez DVD/Bluray mechaniky. Na dedikovanou zvukovku (jak píše led) bych hodil bobek, pro hry dostatečné jsou integrované) Někdo by přivítal i čtečku karet, ale bez toho se dá v pohodě obejít.

A to je do bedny asi tak to nedůležitější, dále budeš potřebovat periférie (viz led) > myš HERNÍ [jsou přesnější a s lepší výbavou, osobně doporučuji myš programovatelnou -a tím myslím S VLASTNÍ pamětí na makra, na to bacha, dneska říkají programovatelná myš i tomu, že se dají na ní nadefinovat buttony – tak takovu nemyslím], klávesnice HERNÍ (pokud možno s regulací intenzity podsvícení) atd. atd.

Samostatnou kapitolou je monitor (úhlopříčka, rastr, plochý/prohnutý) je jasné, že pokud si pořídíš 3 nebo 4 monitory, budeš k tomu potřebovat odpovídající grafárnu/y)

Za sebe ti rovnou řeknu, že NEMÁ smysl pořizovat špičkové komponenty – normální hráč je nevyužije. Dnešní procesor za 30000 bude za 5 let pomalejší, než nový za 5000, s grafárnama je to stejné – prostě nakupuj dle svých možností a potřeb. Jinak se ti klidně stane, že budeš mít nesmyslně drahou sestavu, kterou dnešní hry ani nedokáží zplna využít (přeci jen – kolik je her, které dokáží naplno vytížit u procáku 16 vláken?) a která za 5 let STEJNĚ bude zastaralá. Ale jak říkám, tohle je individuální věc, na kterou má každý svůj vlastní názor. Navíc – ono se často zapomíná, že i spotřeba sestavy hraje svoji roli pro běžného uživatele – nabušená sestava se prostě projeví při vyúčtování elektřiny, ale na to kálí Bílý Tesák, alespoň u hardcore pařanů. ;) :D :D

led

aliendrone, zaujímavé údaje, ale ako iste viete, programátori si čoraz viac zhýralí a vyžadujú tam kde kedysi stačili kB dnes im je málo GB.
Kde sú tie časy, keď môj počítač mal až 1kB RAM (Sinclair ZX81) a v klávesoch „zadrôtovaný“ BA­SIC.