dust8

Jaké vidíte výhody a nevýhody v případě, že by se člověk začal v mnoha směrech chovat jako robot?

Odpovědi
Kazatel

To už se děje. Co je pro jednoho nevýhoda, pro druhého může být výhodou.

led

1 – Keď prestávaš myslieť a stratíš slobodu vlastného myslenia, môže ti byť už jedno, čím si.
Jednoducho nemyslíš a stávaš sa čímsi (robotom/nemys­liacim človekom), čo reaguje na iné externé a interné podnety, príkazy bez ohľadu na ich význam.
2 – iné je ak stratíš slobodu vlastného myslenia, ale myslieť neprestaneš, ostávaš človekom, človekom v porobe navonok závislým na príkazoch iných (dnes vo svete časté).

„Kto sám je slobody hoden, aj slobodu iných si váži, kto iných zotročuje, otrokom stáva sa tiež.“ (Ján Kollár)

cappuccino

Bylo by min rozvodu! Stacilo by preprogramovat partnera a hotovo.

Julo Tribula

Ľudia sa dobrovoľne stanú robotmi a je to tak s každým, kto nechápe čo to je sloboda a vo svojej chamtivosti sa snaží domôcť slobôd ponúkaných spoločenským zriadením.