NeresKamo

Jaké teroristické orgazinace jsou zajímavé?

Dobrý den, ve škole mi bylo zadáno vypracovat téma „Terorismus“ formou prezentace. Chtěla bych se zeptat jaké teroristické organizace podle vás stojí za zmínění. Děkuji

Nejlepší odpověď
Mp2

Hlavně nezapomeň zmínit, za co bojovaly a že to nemusí být jen organizace.

Napiš o Iráku, Afghánistánu

Nezapomeň zmínit Breivika, atentáty na prezidenty…

Japonsko – sebevražedné atentáty s letadly – KAMIKADZE
Islámský Stát – sebevražedné atentáty

11. Září a další únosy letadel za účelem kamikadze atentátů

Takže:

  • sebevražedné atentáty s letadly, sestřelování letadel s civilisty.
  • Bombové útoky.. Hirošima, Nagasaki
  • Atentáty střelnou zbraní – Kennedy atd..
  • útoky jedem, Sarin atd..

Otrava jídla, otrava alkoholu, i třeba Metanol kvůli kterému lide oslepnou..

No a taky napiš opatřeni proti terorismu…

Hlavně nepiš o Al Kaidě, Husseinlvi, Ladinlvi.., jen ji zmiň jako organizaci… Raději se rozepiš o atentatu na Kennedyho, Breivikovo řáděni… Zmiň ty Kamikadze…
Napsat jen o Alkaidě nebo IS dovede i blb..

:)

Další odpovědi
aliendrone

Jesti jsi drsoň, napiš něco o židovských mistrech teroristech > Hagana, Irgun, Lechi, kdybys nevěděl. Ti rozváželi bomby v době, kdy stařešinové Al-Kaidy ještě čůrali do plenek. ;) :D :D

ivzez

Podle mne by se takové téma mělo pojmout jinak.
Vysvětlit, co je terorismus, jak/čím se projevuje,
proč je důležité mu neustupovat, proč je nutné proti němu bojovat.

Teroristické organizace bych zmínila spíše okrajově
a jako celek → nedopřála bych pozornost žádné konkrétní.

Drap

Pro takovéto téma všechny.

Palpatine

Al-Káida, Islámský stát, Talibán nebo třeba Aš-Šabáb.

Kelt

Teroristických organizací je hodně V Rusku, Africe, Střední východ , Jižní a střední ¨Amerika . Každá má jiné cílé, zaměření, ale prostředky k dosažení cíle jsou skoro stejné. Hlavně aby ta prezentace neskončila vychvalováním dokonalosti jednotlivých skupin a agitací.. Ale na druhé straně by to byl velký úspěch, kdyby o některé organizaci hovořil nějaký její člen. A je možné, že to by se dalo najít na youtube, tak bys měl k doplnění.

dubraro

Myslím, že toto jediné heslo na Wikipedii ti poskytne dost materiálu na prezentaci.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Terorismus

NeresKamo

To ano, bohužel na podrobnější rozebrání všech nezbyde čas :D