Amie

Jaké tance se hodí umět na maturáku?

Kamarád bude mít na podzim maturák a potřeboval by umět základní tance, které se tam budou tančit. Bude tam jeho holka a pak i rodiče si rádi něco střihnou se svými ratolestmi. Jelikož nechodil do tanečních slíbila jsem že ho něco naučím já. Co byste mi doporučovali? Co se tak tancuje na maturácích kromě předtančení? Nikdy jsem na žádném nebyla.

Díky moc

Nejlepší odpověď
terry

Myslím, že základ je polka, valčík.
Ostatní je dobré umět, ale dá se bez toho obejít, nebo improvizovat. Jako jive nebo cha-cha.
Doplňuji:
Ale hlavně to pak bude moci použít kdekoli jinde, na kterémkoli jiném plese nebo jiné akci, A bude jich pak v životě dost. A ženy to ocení. I když třeba jeho současné přítelkyni to je (zatím) jedno. jednou bude na nějaké svatbě, později i na své apod.

Další odpovědi
Damiana

Budou tam rodiče – určitě jive a valčík – to je základ. Přidala bych i čaču a polku. Myslím, že by neuškodil ani foxtrot – jestli se ho naučí, má po problémech i v tangu a slowfoxu – jsou tam stejné kroky, i když jiná rytmika. Ty první dva jsou podle mne základ (hlavně kvůli tanci pro Garde – obvykle se tančí právě jeden z těchto tanců). Jó, a klukům jde obvykle blues (ostatně v tanečních se učí většinou jako první tanec), ale nevím, jestli zrovna tohle bude tak moc zapotřebí.
Lahůdky typu samba, rumba, salza, apod. si myslím, může zatím oželet. 🙂

terry

Ještě jsem si vzpomněla na waltz. Ten se také hodně hraje a není složitý.

Damiana

Taky mne napadl walz, ale nenapsala jsem ho proto, že potřebuje hodně prostoru – už vidím ten plný, podupaný sál na maturáku…:-)))