Kepler

Jaké tance se dnes učí v tanečních kurzech?

Před 50 lety to byla polka, valčík, některé latinsko-americké tance, foxtrot, waltz nebo jive. Jsou dnes společenské tance na tom stejně? A existuje ještě zájem od dnešní mládeže, nebo jim stačí Hip-hop?

https://pixaba­y.com/photos/la­tin-dance-tango-ballroom-929817/

Odpovědi
Michaela66

Před několika lety tomu bylo stejně. Měli jsme také speciální country hodinu. Úroveň různých tanečních se ale drasticky liší (některé jsou ve školní jídelně, některé v kulturním domě; některé striktně vyžadují bílé rukavičky, do některých lidé chodí nesouladěni), a skutečný zájem tanečníků samozřejmě také kolísá.
Mne taneční moc bavily.

aliendrone

Pokud vím, tak se moc nezměnilo, dokonce ani zoufalý nadbytek dívek -zájemkyň. Mnohde (ve Stověžaté) platí, že pokud si do tanečních slečna „nedotáhne partnera“ (který podá přihlášku spolu s ní), tak má smůlu a její přihlášku nevezmou. Záleží také na tom, kdo a kde kurz pořádá.

Já třeba (v bolševickém pravěku) kurz pro začátečníky absolovoval na Hajnovce a v Radiopaláci pod vedením nějakého „mistrovského páru“ (úspěšní medailisté z mezinárodních soutěží, na jméno si už ale nevzpomenu), kde se zároveń se společenským tancem vypilovávalo společenské chování, tudíž bílé rukavičky atd. byly povinné.

(BEZ poznámek Keplere, je mi jasné co tě svrbí napsat ohledně kvalit vyučujících či schopnosti něco pochytit v mém případě – NE . nebyly to vyhozené peníze, alespoň TEORETICKY vím, jak na to, takže POKUD CHCI, tak umím. ;) :D :D)

Na druhou stranu všelijaké ty kurzy pro pokročilé či opakovací aj. (i takových mám za sebou dost) jsou již mnohem uvolněnější i ohledně ústroje atd., jakkoliv v teplákách tam nemůžeš dorazit.

Jediná vyjímka ve složení, která mi vyvstává je, že s vyjímkou tebou jmenovaných standardních a latinoamerických tanců (vynechals třeba blues) přibylo z nějakého mně neznámého důvodu „paso doble“, to se za mých mladých let nevyučovalo (alespoň ne v elementárkách). Takže zájem JE, ale „jak ke komu“ (na čí kurzy) a od toho se odvíjí nejen zjem, ale i cena kurzu.