Spartaboy

Jaké se skrývá poselství v tom když se Neo setká ve filmu Matrix s chlapcem ohýbajícím lžíce?

Ahoj zajímalo by mě co znamená to když v Matrixu se Neo setká s chlapcem který ohýbá vůlí lžíce a chlapec mu řekne ať pochopí že lžíce tu není že tak pochopí pravdu, to co se ohýbá není lžíce je to on sám. Myslíte že to může souviset s jednotou všeho živého? S panteismem? Někde jsem četl že vědomí mají i pro nás neživé předměty. Víte co ta scénka má znamenat? Prý v tom filmu nebo v té trilogii je i odpověď na moji otázku víte jak ta odpověď zní? Viděl jsem zatím dva díly ale odpovědi jsem si nevšiml.

Odpovědi
Dochy

Moc filozoficky bych to neřešil. Dnes jsem jel s 5letým klukem autem. Měkl otázku jak je možné že všechno okolo běží dozadu. Tak jsem mu řekl že teď pro něj se vším pootočím, ať se kouká na tu věž v dáli vpravo… a pak jsem mu ji pootočil aby byla před ním.