hapiky

Jaké schopnosti měli druidové?

Mají je ještě dnes?

Nejlepší odpověď
Drap

Velké, jak v léčení tak v duchovním světě. Znali i spoustu věcí, které jsme už zapomněli. Je spousta lidí po celém světě, kteří e věnují šamanismu a podobným věcem dodnes. Pokud se dostaneš s některým do kontaktu vyskytnou se věci, na které neni vysvětlení.

Další odpovědi
annas

Podrobnosti najdete v odkazu.

https://www.a­kropolis.cz/con­tent/druidove-samani-keltu

Mnoho informací o druidech získáváme od Řeků a Římanů, na něž jejich dramatické obřady hluboce zapůsobily, a to jak v pozitivním tak i v negativním smyslu. Původní jméno druidů, dru-wid-es, znamená v překladu „ti, kteří vidí dál“. Toto označení mohlo poukazovat na prorocké vize, jasnovidecké schopnosti, nebo vidění šamanů. Existuje příběh druida Mac Rotha, který byl vyslán králem Ailillem, aby vyzvěděl, kde se shromažďují vojska z Ulsteru. Jeho zpráva naznačuje, že nad nimi letěl a pozoroval jejich pohyb na velké části území. Významnější výklad jejich činů musíme nicméně hledat u Caesara, v jeho informacích, které získal pro své krajany.
Druidové slouží kultu bohů, dohlížejí na veřejné i soukromé obětní obřady a určují všechny náboženské normy. Mnozí mladí lidé k nim přicházejí žádat o radu. Lid druidy uctívá a podporuje. Prakticky ve všech konfliktech, ať už mezi jednotlivci nebo kmeny, mají kněží úlohu soudců. Když dojde k nějaké vraždě, sporu o dědictví nebo jinému prohřešku, jsou to oni, kteří záležitost rozhodnou a určí trest, nebo vyvodí jiné důsledky.
Učení druidů vzniklo v Británii, a odtud proniklo do Galie. Lidé, kteří chtějí v dnešní době tuto kulturu studovat do hloubky, odcházejí většinou na studia právě do Británie.
Druidové byli zproštěni vojenské služby a neplatili daně jako ostatní obyvatelé. Tyto výhody byly samozřejmě přitažlivé pro mnohé, kteří se dobrovolně hlásili za adepty tohoto oboru nebo byli posíláni svými příbuznými. Říká se, že učedníci se museli učit nazpaměť velké množství veršů. Někdy zůstávali ve škole až dvacet let. Jedním z nejdůležitějších učení, které si každý žák měl vštípit, bylo učení o tom, že duše po smrti nezaniká, nýbrž přechází do jiného těla. Druidové věřili, že tato skutečnost je nejlepším podnětem k odvaze v životě, protože člověku ukazuje, že nemusí mít strach ze smrti.

Měli znalosti z matematiky, botaniky, medicíny a astronomie. Byli pověřováni volbou králů – starý král byl nejdříve rituálně pohřben, teprve pak byl zvolen nový – a vedli obětní obřady. Druidové předávali tajná učení a veškeré poznatky ústní formou a nedovolili, aby byly tyto informace zaznamenávány.

V keltské společnosti měli druidové přední postavení – přesto víme o těchto osobách jen velmi málo, přestože neměly v jiných pospolitostech svého času obdoby. Pojmenování druid znamená něco jako “mnoho vědoucí” nebo “mnoho vidící.

Křesťanství se nepodařilo vyhladit všechny stopy předcházejících náboženství, a tak místní bůh, který např. opatroval posvátný pramen či posvátnou horu, se změnil na světce. Také křesťanské kostely se stavěly na místech starých pohanských svatyní, o čemž svědčí pozůstatky nalezené v základech (např. katedrála Notre-Dame).

https://www.no­vinykraje.cz/blog/201­9/04/17/zvlas­tni-schopnosti-druidu/

Rokio

Myslím si, že se vyznali v bylinkářství a v léčení zranění.

_Bůh_

Jezdili rychle na koni
Měli vysoké hole a bílé dlouhé roucho
Uměli magičovat
Měli také dlouhý meč
Bojovali s jinými druidy
Uměli přivolat orla na zapískání
Uměli doletět na orlovi až do Mordoru

Disraeli

Těžko přesně říct, protože své praktiky, ale často i schopnosti drželi v tajnosti (mezi sebou). NAvíc jejich společnost neměla písemnictví a jejich kultura, včetně náboženství i praktik zanikly. Dneska určitě ne, to jsou amatérští napodobitelé (a to se týká i jiných znovuobnovených náboženství a jejich kněží). Jisté všeobecné schopnosti tam byly (beru pouze ty duchovní, nadpřirozené): věštění, léčitelství, magie (což je hodně nespecifické, ale mělo by tu být zahrnuty hlavně věci, co souvisí s přírodou, ovládáním přírodních živlů, počasí).
Dnenší šamani, jogíni, léčitelé, astrální cestovatelé,… to je jiná, ti mají schopnosti i dnes (někteří).

Kelt

Ovládali cvičení, které dokázalo udržovat organizmus dlouho zdravý a výkonný. Měly vynikající pamet, protože si dokázali zapamatovat hodně věcí a dokázali memorovat. Uměli léčit, znali dobře přírodu. Uměli využívat přírodní energii.