zjentek

Jaké rozměry bude mít tuna železa litého do kostky?

Řekněme, že tuna vody bude mít rozměr rovný metr krychlový, čili kubík. Bude mít podobný rozměr i tuna běžnýho železa?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Z principu nemůže mít, protože železo má 7 – 8 x větší hustotu než voda …

Další odpovědi
aliendrone

ρ=m/V
V=a³
A protože jsi zjentek, tak ti ušetřím práci a přihodím do placu hustotu železa, která je cca 7,9tuny na kubík. (m³)
POMOHL jsem ti? Muehehehehe! ;) :D :D

Kepler

1000 kg vyděl hustotou Fe v kg/dm3 a dostaneš objem krychle v dm3. Z toho udělej třetí odmocninu a máš hranu krychle v dm.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Aliene, pomohl? POMOHL??? Každé human bytosti tady je jasný, že TY TVÝ mimozemský hieroglyfy tady luštit NEMÍNÍM, to je ti snad jasný. (; D; D;

zjentek

…Raději mně odpověz na otázku ŠITOU PRO ALIENA zde>>>https:/­/cz.indeed.com/vi­ewjob?jk=2132d­a553d5c2e2e&q=E­xotic+Zoo,+Os­trava&l=Ostra­va&tk=1f4rq61l93pc6003&f­rom=ja&alid=6016b070­14bcce138039427f&ut­m_campaign=job_a­lerts&utm_medi­um=email&utm_sou­rce=jobseeker_e­mails&rgtk=1f4rq­61l93pc6003 , botytoto víš, vím to, VÍM! (; D; D;

zjentek

Oprava – ZDE>>>https:/­/www.odpovedi­.cz/otazky/lze-nastavit-router-coby-prijimac-wi-fi-signalu-pro-pc

zjentek

Pepa25, 8×? Aha, takže když udělám tři řezy do metrový krychle vody, tak získám osm kostek železa. Takže tuna Fe bude krychle o stranách cca 0,5m… fajn, díky (;

aliendrone

zjentek>>> Miluji tvé úvahy. No považ >
Když řízneš 3× do kostky (zmrzlé) vody, budeš mít X kusů zmrzlé VODY. Někdo by řekl led, ale s ohledem na Její Excelenci… ;) :D :D (přirozeně se nezabývám podružnostmi, jako např. že řezy budou spíš jen zářezy a tudíž kostku nerozdělíš apod. bejkárnami, zkrátka záleží na tom JAK budeš řezat)

Ovšem POKUD přijdeš na to JAK řezáním vyrobit z vody železo, dej mi IHNED vědět!! To bude vejvar sám o sobě jednak, druhak jsem zdatný „vylepšovatel“, tož to by v tom byl čert, abych proceduru nevylepšil na produkci JINÝCH prvků, třeba na č. 46 a 47 a ty v tabulce pod nimi. ;) :D :D

zjentek

Ale na výsledek jsem došel, ne? Tuna železa = 0,5×0,5×0,5m cirka. (;

Pepa25

Jo, půl metru je v cajku. A mě osobně se úvaha o půlení líbí, rozhodně lepší na představu než třetí odmocnina