Vercule

Jaké promazávání je vhodné pro atopika?

Prosím jenom volně prodejné mastičky, nic od kožního. Od něj nám nepomohlo nic.

Odpovědi
Dochy

Pokud nemáte důvěru k lékaři, najděte si jiného. Zkuste si najít takového, který má s atopiky zkušenosti (resp. takového se kterým mají atopici dobré zkušenosti)

Jinak bacha na řeč. Měl jsem hroznou chuť odpovědět „časté“

Z nehormonálních mně vyhovuje krém Ambiderman. Dobrá byla Lipobase, ale z neznámého důvodu je také jen na předpis. Nicméně tyhle masti sami o sobě zaberou jen někdy. U mně pak zabírají hormonální, vč. prý té nejslabší Locoid. U mně se zmírňují příznaky během několika hodin, během několika dní mám klid, pak ještě nějaký čas na doléčení.

Ale slyšel jsem, že někteří lékaři bojují proti atop.e. životosprávou a nějakými dalšími snad šetrnějšími přípravky a mívají úspěchy. Ale osobní zkušenost nemám.