Jaké pořady v televizi jste zakazovali svým dětem?

Dnešní mládež má mnohem více možností sledovat defacto skoro vše od malých dětí až třeba do puberty.
To za nás nebylo,museli jsme jít spát ,pokud byl na obzoru pořad co by nás nějak mohl pobouřit.
Nedávno jsem se setkl s tím,že se dívají děti od 5ti let na pořad výměn manželek,který jsem teda musel absolvovat ač nectěně.
Jaký máte na to názor,zakazovali jste dětem některé pořady a jaké?
Díky za názory.

Nejlepší odpověď
anonym

Neměli jsme puštěnou tv během dne, na večerníček kouknul a pak, když byl větší, koukal na ty dětské seriály, co byly odpoledne, když teda zrovna neměl koroužek, nebo spíš o víkendu, když bylo ošklivo a už jsme měli přehraný desetkrát člobrdo, lodě, později dámu, šachy, prostě tv u nás byla za dob synova dětství jako náhradní program, když už jsme fakt nevěděli, coby, navíc nebyl z těch dětí, co otravují kvůli koukání, protože věděl, že všechno ostatní je lepší, než tv. Zvrhnul se až v pubertě, koukal pořád na nějaký blbosti, ale během dne a v podvečer, později, když byly pořady pro dospěláky, tak prostě ne, měla jsem to tak, že od devíti večer už mi nesměl vlízt do obýváku, chtěla jsem mít klid i já.A teď, když už může koukat na co chce, nekouká na nic, protože je to prý žrout času.

Další odpovědi
arygnoc

zvyčajne to riešila hviezdička.

výnimočne mali povolené pozerať dlhšie napr. funesa, troch mušketierov a podobné filmy.

ale – kedysi v tv nebolo toľko brutality a sexu.
a dnes sa dá film pozerať i inde ako v tv či kine – stačí obyčajný tablet, takže kontrola sa akosi obchádza účinkom.

dnes to už neriešim, nemám malé deti a tv tiež nemám.

;-Q

anonym

Mé děti museli chodit ve 20 hodin spát, takže až do svých 12–13let večer na televizi nekoukaly.Potom už jsem vybíral pro ně pořady bez vražd a násilí, takže na zábavné pořady koukaly ( televariete, kouzelník atd).Také jsme to řešili tím, jak tam byla hvězdička, tak nekoukaly.

ivzez

Nemuseli jsme zakazovat jsme žádné pořady. Vybrali jsme
pořady, které zajímaly všechny, a dívali jsme se společně.
TV u nás byla zapnuta pár hodin měsíčně
(o Vánocích týdně, v listopadu a prosinci 1989 téměř nepřetržitě).

Většinou jsme byli někde venku, hráli různé hry, sportovali,
chodili do divadel, do kina, na koncerty, na procházky a do knihovny,
četli jsme knihy, zpívali, hráli na hudební nástroje, kreslili,
jezdili na výlety, na kolech, na vodu, pod stan, …
I naše dcery dávaly před TV přednost čemukoliv jinému.
Doplňuji:
V poslední větě jsem měla použít přítomný čas.
Přestože jsou dcery již dospělé, televizi nechce ani jedna …

anonym

„Bohužel žádné zákazy na mě neplatí,protože jsem odjakživa byla vychovávána jako osobnost.“
Doplňuji:
(kriminál – Kosovo)

Pepa25

Děti mám ještě relativně malé, takže postup je opačný: naopak jim jen povolujeme vymezené pořady, v podstatě v TV sledují jen Déčko …