Pitras

Jake podminky musi mit stat aby byl uznan statem? Kdo jsou svobodně zvoleni zastupci?

Dobry den,prosim nevim si rady s dvěma otazkami. Mame to v domacim ukolu z VKO a vůbec to nemohu nikde najit. Předem děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, sice, co je VKO, ale se svobodně volenými ži zvolenými zástupci vám mohli poradit rodiče. Určitě vědí, jak se volí.

Svobodně volení zástupci u nás. Např. při posledních volbách do PS se ucházelo o přízeň volíčů několik stran. Volič měl možnost vybrat si podle svého uvážení, tedy svobodně, dobrovolně stranu, jejíž program se mu líbí, a dát jí hlas…

Další podrobnosti a výsledky voleb si můžete najít na netu.
Např. Volby v Česku

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vol­by_v_%C4%8Ces­ku

O státnosti a uznání státu v mezinárodním právu – 25.04.2012 | Zuzana Trávníčková

V odkazu se dovíte mnohem více podrobností.
http://www.iir­.cz/article/o-statnosti-a-uznani-statu-v-mezinarodnim-pravu

Při uznání státu v mezinárodním právu platí tzv. Montevidejská úmluva.
" Stát jako subjekt mezinárodního práva musí mít a) trvalé obyvatelstvo; b) vymezené území; c) vládu; d) schopnost vstupovat do vztahů s jinými státy."

Další odpovědi
PetrXY

Hlavní podmínkou pro uznání státu je to, že ho musí uznat jako stát USA, pak ho uznají ti, co USA lezou do řiti, a už to jde vše jak po „másle“. Ale ve škole vás budou učit něco jiného.....