Lukáš Rusek

Jaké plusy a mínusy mají mušlové a zátkové chrániče sluchu?

A pak bych chtěl abyste napsali jaké jsou podle vás lepší.

Odpovědi
Edison

Jiné chrániče

Každé slouží k něčemu jinému. Dokonce i u jednotlivých provedení jsou rozdíly podle určení.

Melkor

Mušlové chrániče (sluchátka)

Co se bezpečnosti týče lepší jsou sluchátka, pohodlí asi špunty ale to asi sedne každýmu jinak, z praxe = sluchátka = větší bezpečnost

Dochy

Jiné chrániče

Domnívám se, že špunty jsou obecně účinnější, ale jistě to nevím a bude to i typ od typu. Nevýhoda špuntů: strkáš si je do ucha, což některým lidem může vadit, dále je otázka co špunty a hygiena, náhlavní sluchátka zas mohou být nepříjemná na nošení a v některých provozech může být na závadu jisté omezení pohybu…

Anketa na typ sluchátek je podle mně naprosto nevhodná, pokud se nejdřív zeptaáš na výhody a nevýhody…