dust8

Jaké nejlepší věci po sobě může člověk zanechat pro budoucí generace a budoucnost jako takovou a proč?

Nejlepší odpověď
Drap

Říká se , že vše je pomíjivé. Přesto však po někom zůstane třeba vynález, jiný se uplatní v umění, někdo napíše knihu, nebo natočí pěkný film. U běžných lidí je to trochu odlišné, ale ne méně důležité, někdo postaví dům, někdo vytvoří třeba rybník v krajině. Takových věcí je spousta. Každý z nás něco udělá, vytvoří, spousta z nás pracuje v různých spolcích. A pokud daného jedince měl někdo rád, tak mu zůstane v srdci a ve vzpomínkách.
Nejhůře se to hodnotí sám u sebe. Zrekostruoval jsem dům , vychoval jsem děti, myslím že dobře. Obě dvě jsou svým způsobem úspěšné v životě. Vytvořil jsem i spoustu věcí, jak k praktickým věcem, tak k estetičnu. Zasadil jsem spoustu stromů. Mám spoustu kamarádů a přátel, kteří budou dlouho určitě vzpomínat a myslím že v dobrém. Celý život jsem se věnoval dětem a mládeži. Možná někdy i na úkor vlastních a tam jsem přesvědčen, že jim do života zústala část toho, co jsem je naučil. Nakonec se s tím často setkávám. Některým, s kterýma jsem kdysi začínal, je dnes už kolem padesátky a většinou se setkávám s tím, jak na ty doby vzpomínají a když někdo připomene co se naučil, nebo použil, tak to zahřeje i u srdíčka. Znám některé, kteří jsou dnes už ve svém profesním životě hodně vysoko, občas je zahlédnu i v televizi nebo o nich čtu v odborných článcích a podobně, Při tom mne napadá, že v nich vlastně pokračuje i kousek mne, včetně názorů a myšlenek.

Další odpovědi
Samtibalfars

Abychom konečně začali myslet hlavou a dali našim potomkům šanci kterou dinosauři neměli. To hlavní je spolupráce bez ní to nepůjde. Přestat hrabošit jen na svém písečku.

Přestat si myslel že je vesmír tak chudý že peníze jsou to nejlepší co lze získat.

Uvědomit si že každý má své potřeby a nelze je uspokojit tím že je seberte ostatním.

aliendrone

Byly doby, kde se dalo s jistotou říci, že po KAŽDÉM zůstane přinejmenším nějaké to hovno. Což je kvalitní přírodní hnojivo. Jenže při tom, co dnes jíme NEVÍM, NEVÍM. Každopádně bych na kvalitu a prospěšnost dnešního trusu moc nesázel. 😕

zjentek

Určitě něco ze šutru. Nejlépe dát tomu zajímavý/zvláštní tvar a vytesat tak, aby nebylo možný s tím hejbat. Proč? Aby měli nad čím přemýšlet.

led

Budúci archeológovia možno budú nadšením bez seba, keď objavia pamiatku na tvora s pracovným názvom „Homo aliendrone“. Ale väčšina z nás zanechá po sebe čosi, o čom budú budúci bádatelia bádať až do uzavretia otázky čo bolo skôr…
„Jaké nejlepší věci“ Je to rovnaké ako známy problém „čo bolo skôr: kura alebo vajce“
Pozor, otázka „čo bolo skôr kura, alebo vajce“ je už vyriešená. Vedci tvrdia podľa médií vraj prvé sliepky boli živorodky. Potom to ktorúsi sliepku prestalo baviť a povedala, že znesie vajce …https://www.go­ogle.com/sear­ch? q=%C4%8Do+bolo+sk%C3%B4r­+vajce+alebo+sli­epka&oq=%C4%8D­o+bolo+sk%C3%B4r­+vajce+alebo+sli­epka+&aqs=chro­me..69i57.17415j0j1&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8

WordPress

Je naivní věřit na to že je možné po sobě něco hodnotného zanechat, vše je zde dočasnou iluzí dokonce i slunce na obloze je zde dočasně.