Jaké národnosti ve světě jsou největší konzumenti alkoholu a drog?

Zajímalo by mě, které národy ve světě jsou největší spotřebitelé alkoholu a drog. Děkuji

Odpovědi
plebs

V Evropě jsme na solidním místě za rok 2016 máme krásné třetí místo za Litvou a Rumunskem

Drap

Alkohol:

  1. Litva
  2. Bělorusko
  3. Moldávie
  4. Rusko
  5. Rumunsko
  6. Česko
  7. Chorvatsko
  8. Bulharsko
  9. Belgie
  10. Ukrajina a Estonsko

    Jiné průzkumy uvádějí trochu odlišná čísla. Čti zde:

Češi jsou podle Bloombergu 4. na světě ve spotřebě alkoholu, každý Čech ročně vypije 16,47 litru čistého lihu. Hůře jsou na tom jen Bělorusové, Ukrajinci a Estonci. Také ve spotřebě cigaret patříme do TOP 10 a poměr utracených peněz v hazardu vzhledem k HDP nám vynesl 12. příčku.

Pověst Česka jako pervitinové velmoci statistika nepotvrzuje, Češi jsou ve spotřebě amfetaminů „až šestí" za Izraelem, Salvadorem, Austrálií, Novým Zélandem a Filipínami. Naopak ve spotřebě marihuany jsme s přehledem první.

Že kokain a heroin není v tuzemsku příliš v oblibě, dokazuje 17. místo kokainového žebříčku a 24. příčka ve spotřebě opiátů. Místo toho ale ve velkém holdujeme tanečním drogám typu Extáze – v její spotřebě jsme za Austrálií druzí na světě a stejná příčka nám patří i ve spotřebě drog obecně.

Zdroj: net

zjentek

Myslíš pivo? Ostravaci- baníci a v těsném závěsu baníkovci!