bauerlukin

Jaké nápoje se hodí k chilli jídlům?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jake pití, alkoholické i nealkoholické, se hodi k palivym jidlum (chilli). Diky předem

Nejlepší odpověď
dubraro

Kefír, ayran, pivo…
Kapsaicin se rozpouští v tucích a alkoholu. Pití vody pálivost nesníží.

Další odpovědi
zjentek

Mléko, různě kysané mléko a především brambory.

anonym

Dle mého žádný. Jím, abych si jídlo užil, nikoli abych si chuď poškodil nápojem. Nejraději míchám několik papriček dohromady, abych si tu chuť užil. Nepiji již jen proto, abych se nezakuckal a nepoškodil si pálivým nosní sliznici, kde to opravdu není příjemné.

Arne1

Myslím, že ayran by byl nejlepší

quentos

Jednoznačně pivo. Kromě již uvedeného obsahuje chmel a ten má tišící (analgetické) účinky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.