metro

Jaké množství moči a stolice vyloučí průměrně zdravý dospělý člověk za rok?

Odpovědi
Kazatel

Pozor, otázky o hovně jsou tu pod drobnohledem a nejen ty, ale i odpovědi na ně, dost často mizí.

Jinak vylučování je dost přímo úměrné tomu, co člověk sní a vypije, s přihlédnutím například úbytku vody z organismu pocením, apod.

Edison

To mi tak připomělo mou „otázku“, kolik průměrný člověk za průměrné rýmy nasmrká nudlí. 😁

To by se mělo vyzkoumat. Sice je to asi údaj k ničemu, ale mě by to fak zajímalo.

Ametyst

Dnes je in rozčilovat se nad množstvím vydechovaného CO2, což překvapivě rozčiluje i klimatické záškoláky. Tohle je ale také pěkná otázka. 🙂

Kelt

Odpověď bychom asi našli v lékařských knihách. Liší se to u každého člověka, a navíc i ten konkrétní člověk pořád nejí a nepije to samé, takže ani množství stolice a moči není stejné každý den. Uvažujme takto, denně vypijeme 2 litry a 75 % jde močí ven, to je 1,5 l za rok je to 547,5 l. A při 100 g vyloučené stolice denně je to 36,5 kg. Změř si to u sebe a oprav si tyto údaje.

Drap

U každého jinak. Statistiky s velkým vzorkem sledovaných nejsou k dispozici. Zjisti si to nejdříve u sebe metodou měření a pečlivé evidence.

Pepa25

Průměr je prý 1,4 litru moči a 128 g stolice denně. Zdroj: anglická wikipedie, hesla Urine a Human feces.