Avatar uživatele
Zlatý

Jaké máte zkušenosti s uvolňováním míst v dopravních prostředcích?

Můj zážitek asi z června. Nastoupila jaem do přeplněného autobusu. V uličce stáli cestujíci. Obsazená místa. Jen na druhém dvojsedadle seděl mladík a vedle něho na volném místě ležela taška.
Oslovila jsem ho: "Mladý muži, dovolíte." Odpověděl: "Místo držím kamarádovi," Pokračuje dialog: "Kamarád je určitě mladší, než jsem já."
Reakce mladíka: "Vypadáte dobře, můžete stát." Smích...

Místo zůstalo volné dál, protože kamarád nastoupil uprostřed cesty.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je to asi pět let,kdy jsem po dlouhé době jel ráno školním autobusem.Mladý seděl a přesně vedle něj taška,že prý drží kamarádovi,tak jsem mu tašku vzal a šoupnul na klín,a řekl mu ať je rád ,že sedí sám.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Moje zkušenost byla taková,že jsem cestoval v tramvaji a nastoupila paní která měla něco přes 70 let.Vstal jsem a nabídl jí místo aby se mohla posadit.Se zlou jsem se potázal.Paní se na mne obořila co si to dovoluji že není tak stará a asi 5 minut mne nadávala že jsem chuligán.Bylo mne strašně,všichni lidé na nás koukali.Na závěr jsem se jí omluvil,řekl jsem jí ,,prominte pionýrko'' vystoupil a počkal na další tramvaj.


Avatar uživatele
Zlatý

To je teda docela síla. Už roky MHD nejezdím, ale ani nevím, jak bych reagovala.
Myslím, že dnešní mladá generace není vychovávaná k úctě a respektu ke starším. Nemusí jít vždy přímo o seniory.


Avatar uživatele
Zlatý

??? To je šílený chování! Toho kluka ych vyfackovala! Já také nedávno nasedla do přecpaného autobusu. Lidé seděli na sedadlech po třech, v uličce stálo lidí nejméně 20! Hrůza. Chtěla jsem pustit straší lidi, ale nemohla jsem, protože jsem si neměla kam stoupnout. Všude lidi. Strašný. Navíc mi začalo být blbě od žaludku - autobus, vydýchaný vzuch, hlasité mluvení, stísněný prostor...!! Autobusem pojedu za pěkne dlouhou dobu .


Avatar uživatele
Zlatý

Mám naštěstí zatím dobré zkušenosti s uvolnováním míst v Autobuse.Když jsem čekala své děti vždy mě pustily si sednout.Já jsem jim moc poděkovala sedla jsem si po 2 zastávkách nasedly dva staří důchodci a tak jsem jim pak místo uvolnila s tím že za chvíli budu stejně vysedat. Kolikrát se mi stane že ti starší lidi si sednout nechcou a stojí jenže mě to nedá a rači si řeknu že budu stát já jak starší lidi.


Avatar uživatele
Zlatý

Musel se cítit jako hrdina.
Být tam někde poblíž "chlap", ten mladík by letěl./frlal luftem/


Avatar uživatele

Jak je to s Božími mlýny? Až ti dnes mladí a bujaří nepouštěči(čky) budou staří,tak je mladí a bujaří nepouštěči(čky)vzhledem k tomu,jak se tato disciplina vyvíjí budou střílet.
Vždyť tolik obtěžují.Ti staří.


Avatar uživatele
Zlatý

Jezdím autem a místo řidiče je vždy volné.
MHD jsem nejel ani nepamatuju.


Avatar uživatele
Stříbrný

Vždy jsem pouštěl děvčata senout. Když jsem nedávno jel autobusem zvedla se jedna dívenka
že mi pustí sednout. Teprve teď jsem si uvědomil že jsem šedivej děda. Nejsou všichni mladí špatní.Záleží také jak kde, na vesnici si sednou důchodci a pak teprv nastupuje omladina.Jak mi řekli, doma by na ně žalovali a to byl mazec. To si nemůžeme dovolit.


Avatar uživatele
Bronzový

Já vždy nechám staršího sednout,přijde mi to jako samozřejmost.Ovšem někteří, evidentně o hodně let starší ,někdy řeknou ať sedím,že stání jim problém nedělá.když jsem byla podruhé těhotná a v sedmém měsíci,kdy už bříško bylo veliké jak balón vyrazila do Prahy,tak v přeplněném autobuse každý koukal a nezvedl se nikdo.Až na posledním sedadle-na pětce-se zvedl pán,tak 65-70let a chtěl mě nechat sednout.Nadával na celý autobus,že těhotnou nikdo nepustil sednout.Pak se zvedl mladík před ním a já si sedla.Bylo mi tenkrát ostatních lidí líto.říkala jsem si,jak by jim asi bylo,kdyby byli namémmístě.Cesta jinak trvá necelé tři hodiny a to bych asi nevydržela ve stoje.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 443
Zlatý annas 377
Zlatý led 239
Zlatý hanulka11 223
Zlatý gecco 182
Zlatý quentos 173
Zlatý marci1 163
Zlatý Lamalam 155
Zlatý Kepler 137
Zlatý mosoj 127

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.