Jaké máte pocity?

Bojíte se zubaře? Nebo jsem jediný?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Strašně moc! Vrtání je nejhorší. Už když přijdu do čekárny a slyším ten strašný zvuk vrtačky, mám sto chutí se obrátit a vrátit se domů… Zubaře se bojím od malička. A zvlašť na prohlídku v šesti letech jen tak nezapomenu.. Byla jsem samozřejmě u zubaře i když jsem byla mladší, ale toto je ta první, kterou si pamatuju… Mamka šla na vrtání jednoho zubu a já jsem šla s ní, protože nikdo jiný doma nebyl(tatka byl v práci). Sedla jsem si tam na křeslo a čekala. Nakonec si zavolali mamku a když viděli, že jsem tam s ní, řekli, že si mě chtějí taky prohlédnout. V ten moment ve mně zamrazilo. Tak moc jsem se bála vrtačky, že jsem se rozbrečela a do ordinace nešla. Zubař mě musel prohlédnout venku na křeslech. Kaz jsem neměla, ale ale stejně jsem sebou pořád cukala když mi ty zuby prohlížel. Docela mne mrzí, že na první prohlídku, kterou si pamatuji, mám tak nehezké vzpomínky. Od té doby se vrtačky bojím jak divá. Takže sám nejste, bojím se taky a jak! ;o)

Další odpovědi
mojitek

rozhodne nejsi…

vecernice

Bojím se a hodně,vlastně všech doktorů.Už se mi stalo,že jsem su musela i přeobjednávat­.O bezbolestnos­ti nemůže být ani řeč.

panenka

ano bojím hlavně vrtání jinak se vše dá vydržet

afro.minerva

Šíleně. Radši bych třikrát rodila, než šla jednou k zubaři. Mám dvě velké blomby v horních stoličkách. Před rokem a půl se mi začaly vyklat, tak mi je zubařka vyvrtala a následovalo: dlouho jsem chodila jenom na čištění (takovou dlouhou jehlou, co dosáhne až do kořene), dočasná výplň č. 1, dočasná výplň č. 2 a konečně plomba. A totéž v druhém zubu a druhé straně. Nemohla jsem vzadu ani kousat. Poprvé mi dokonce jeden zub vrtala bez injekce. Viděla jsem všechny svatý, když mi vrtačkou bnkla o nerv. Škubla jsem hlavou a jenom jsem zahlédla oblak bílého prášku, jak mi vyletěl z pusy. To bylo jak mi zajela vrtačkou do jiného zubu. Než se to všechno uklidnilo, tak to trvalo víc než čtvrt roku. A ani nevím kolik jsem do sebe naládovala prášků. Holt za chyby se platí a i za ty z dětství…

Michal

Jediný určitě ne.Já jsem se bál tak,až mi zbylo žalostné množství zubů.A přitom v dnešní době je návštěva zubaře vždy bezbolestná.

misulinka

ne nejsi jedina ja se taaky boji a strasne moc:-)

anetadela1

Já se zubaře nebojím, protože mi zatím nic moc nedělal. Pár plomb mám, ale to jsem vůbec necítila, že mi něco dělá. Nechala jsem si dobrovolně vytrhnout i všechny moudráky, abych později neměla problém. Takže já jsem s ním kamarád.