Viktorie II.

Jaké má výhody čaj v pyramidkách oproti čaji v sáčcích?

Nejlepší odpověď
marci1

Pevnost tvaru (pyramidky) je důvod, proč výrobci čajů začali PET či nylon používat – mají čajových lístkům dát prostor lépe se v horké vodě rozvinout.
Dávejte pozor: pokud nechcete s šálkem svého oblíbeného čaje vypít i několik miliard mikroplastů, vyhněte se plastovým sáčkům z PET nebo nylonu. ☹

https://ekolis­t.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/caj-s-prichuti-plastu-aneb-jak-si-cajem-v-sacku-neotravit-zivot

Další odpovědi
Disraeli

Tipuji, že lepší luhování. Trojúhelníkové sáčky mají uvnitř větší prostor (a mají pevnější strany). Je tam víc volného místa a byliny se mohou volněji pohybovat a tak líp macerovat.

Reezo

Jde pouze o reklamu, kdy výrobce nechce patřit k většině. Nejdůležitější je kvalita toho čaje a ne tvar obalu.

elkon

Žádný rozdíl v tom není, možná bude dražší, protože je to složitější výroba.

plebs

Čaj v pyramidkách i v sáčcích je jako vymáchaná onuce

zjentek

Žádné.

Přemysl

Čaj v pyramidách může být škodlivý.
https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/nakupova­ni/cajove-sacky-uvolnuji-i-miliardy-mikroplastu-dopad-na-zdravi/r~f0a1c7a­6ea6a11e9ac760­cc47ab5f122/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Čecho_slovák

Nechápu proč nesmím odpovídat, tak v diskuzi: Není nad sypaný čaj. Ten je od výroby v takovém balení, kde se nedostane tolik vzduchu, a možná i světla.

Disraeli

Max 5 odpovědí (i otázek) denně, pokud jsi teprve „pokročilý.“