zjentek

Jaké/které filmové žánry jsou nejoblíbenější u důchodců?

Zpracovali vědci na toto téma už nějakou studii?

Jsou to spíše akčňáky? Komedie? Nebo horory? Či spíše přírodopisné, anebo ty z lékařského prostředí?

Tv jsme se vzdali před mnoha lety, proto jsem zvědavej, do jakýho příběhu to dnešní důchodce asi tak denně civí, abych si alespoň zhruba představil, jak je emočně nalazenej a tak, zkrátka, jak se ti lidé cejtí, když je potkávám. Teď když nemám tu tv, tak mně na lidech něco nesedí, hlavně takový ty fyzikální reflexy, no a tak se snažím přijít na to, kde je ta porucha a v kom, otázka je vlastně takovou mou malinkou vědeckou studií:

Důchodce a televizor, díky. ;)

Nejlepší odpověď
Emefej

Jsem důchodce a televizor mám. Pravidelně se už mnoho let dívám pouze na jeden jediný pořad a tím je „Toulavá kamera“ na ČT1 v neděli dopoledne. Často hledím i na pořady na Prima Zoom, ale tam nemám žádný oblíbený, sleduju to spíš namátkově. Na ostatní pořady se dívám jak kdy, naposledy na Bonda v sobotu na ČT2. Seriály, narozdíl od manželky, nesleduju vůbec žádné. Ona skoro všechny.

Další odpovědi
yuko

Přece nezáleží na tom, jestli jde o důchodce nebo ne. Někoho baví fotbal, tak se bude dívat na fotbalový zápas, někdo má rád příběhy ze života někdo akční thrillery. Ale můžu prozradit, že moje mamka ráda četla, ale taky se ráda dívala na pěkné filmy, hudební pořady. Když se stala v 54 důchodkyní, bylo to v době, kdy v televizi běžel seriál Dallas. To ji nikdo nesměl rušit. Já jsem viděla jeden díl. Po roce 89 se v televizi objevila spousta dříve zakázaných filmů, tak na ty se podíval snad každý. Dnes nemusíte sedět u televize. Důchodci, nedůchodci, všichni máme Internet a můžeme se podívat na co chceme a hlavně kdy chceme. A každý si vybere to, co ho zajímá.

Drap

U každého jedince to bude jiné. Nelze to paušalizovat. Abys měl nějaký rozumný výsledek, bylo by nutné provést průzkum minimálně u půl milionu jedinců

da ny

To tedy nevím 🙂
Taťka (80) tvrdí, že v TV žádné zajímavé filmy nejsou ;).
Všechno viděl několikrát, ty nové mu připadají „trapné“, dnešní herci nejsou herci…
Sport ho nezajímá (jde jen o peníze).
Horory = ztráta času , akčňáky = trapnosti…
Nejraději se dívá na cestopisy, přírodu, tu a tam „vaří“, sleduje některé detektivky. .
Sleduje historické dokumenty (II. sv. válka a vzpomíná na Plzeň a poválečné časy v pohraničí, kam je jako děti „zavlekla“ babi s dědou). Vytržen z města, dřinou na poli pojal odpor k rodné hroudě 😁..
Takže z té jeho „placaté bedny“ slyším hlavně CT24, někdy ČT2 a Šlágr (má rád dechovky, u kterých si jodluje), sem tam prožene německé kanály.(zprávy a zábavné pořady)

Kepler

Možná by taková studie byla zajímavá. Moje oblíbené žánry se ale od dob dospělosti nijak nezměnily. Pořád opovrhuju horory a detektivkami a pořád mám rád dokumenty a sci-fi. Myslím, že to spíš záleží na nátuře, než na věku.

led

Podľa programovej skladby televíznych staníc by som typovala pre dôchodcov filmy a seriály kuchynského typu, telenovely, prírodopisné seriály, akčné filmy, televízne noviny (dobre sa pri nich spí), súťaže všetkých typov, ale hlavne televízne reklamy (tie sú povinné pre všetky vekové kategórie, aj nenarodené deti).
Nakrajší pohľad je ale na zhasnutú TV a rozžiarenú prírodu.

Arne1

Podle věku bych měl být důchodce. Koukám jak na co – s přítelkyní nás docela baví Ohnivé kuře. Ale kdyby byla nějaká dobrá SciFi (styl Babylon 5, ST, Stargate, a pod), tak bych se vůbec nezlobil.

pepe88

Cokoli ohledně vědomostí.

Jiří Bohumil

Mohu přispět do Tvé studie. Důchodce jsem. TV máme a sleduji, pokud nemám nic lepšího na práci, nebo vhodnější zábavu (net, knížka, bastlování). Přes den absolutně nic, večer zprávy a pak když je něco pro pobavení. Odmítám horory, válečné filmy, sport a programy o vaření. A také blbé seriály a víceméně všechny, z mého (určitě subjektivního) pohledu, blbé pořady. Preferuji dobré komedie, dobré detektivky, dobré sci-fi.
Ale myslím, že to má každý nastaveno jinak.
Pro Tvůj „průzkum-vědeckou studii " by byla vhodná asi anketa pro důchodce, ve které by bylo možno definovat jednotlivé typy pořadů, ale pokud by bylo možno potvrdit i více možností. Což ale v anketě na "odpovědích“ asi nelze. A jde zde pouze předestřít pouze 6 anketních otázek, což by, pro tento účel, zřejmě bylo málo.

zjentek

Da ny, tak takovéto vyjádření odpovědi je na nominaci.
Po měsíci, až už u této otázky bude přibývat jen málo odpovědí a diskuzních příspěvků, ti to nominuji ;)