SusanWoman

Jake jsou povinnosti podnikatele?

Vim, ze budu znit jako naprosty laik, ale zajimalo by me, jak funguje podnikani a jake jsoh vsechny povinnosti.

Dam priklad:

Chci podnikat, mam napad, investici asi sezenu, ale existuje pravni rad, zakony a tem nerozumim.

Jak se plati dane a kam a jak casto? Jak mam vyresit dph pri podnikani? Kdy kontaktovat FU urad? Jakou zvolit zivnost? Jake jsou dalsi normy a zakony? Dejme tomu, ze chci tocit film.. vystavuji se smlouvy? Atd. a atd.

Kde to zjistim, abych to pochopila jednodusse a hned nez cist nejaky romany? Dekuji, chci unet povinnosti a zakony pred podnikanim.

Nejlepší odpověď
FlAsh_7

Tady Vám moc lidé nepomohou. Doporučuji investovat do kvalitního kurzu podnikání. Tady to je online a zdarma: https://alison.com/

Další odpovědi
anonym

Ahoj SusanWoman, máme podnikatele v rodině a on si najal účetní, která dělá vše za něj včetně placení DPH a vše mu vysvětlila, myslím že jí platí okolo 3 tisíc za rok, ale prý to stojí za to.

Hlada

Pro začátek si přečti stránky v odkazu. Živnostenský zákon, Zákon o daních z příjmů a zákony o zdravotním a sociálním pojištění si přečti v originále. Bez ohledu na to, jestli budeš mít účetní, je potřeba znát alespoň daňovou evidenci.
Podnikání je samostatná činnost. Kdybys měla mít problémy s těmito základy, doporučuju ponikání raději nezačínat.

Zdroj: https://www.jak­podnikat.cz/

hapiky

Jsou různé úrovně podnikání. Nejjednodušeji je začít OSVČ.