misatko20

Jaké znáte bankovní služby? Jaký je rozdíl mezi platbou v hotovosti a bezhotovostním platebním stykem

Jaké znáte bankovní služby? Jaký je rozdíl mezi platbou v hotovosti a bezhotovostním platebním stykem. K čemu slouží bankovní účet?

Odpovědi
Michal Kole

Osobní účet, Podnikatelský účet (pro podnikatele potřeba IČO)
hotovostní styk – předání penez z ruky do ruky
bezhotovostní styk – řekneš bance (telefon, internet), aby z tvého účtu převedla peníze na účet jiný

Bankovní účet je takový administrativní šuplík v bance, kde máš svoje peníze

banka má všechy peníze na jedné hromadě ale musí vést administrativu, aby věděla kolik peněz z té hromady patří komu

(když to napíši hodně z jednoodušeně)