Definuje nějaký zákon minimální velikost písma na účtence / daňovém dokladu?

Byly zaregistrovány případy, kdy podnikatelé tiskli např. EET kódy výškou písma pod 1 mm, díky vadám tisku ve finále nečitelně 🙂 Definuje nějaký zákon minimální velikost písma na účtence / daňovém dokladu?

Odpovědi
Kepler

Jestli existuje něco speciálně pro účtenky nevím (asi ne), ale řešilo se to v souvislosti s obaly na potraviny. Podle nařízení (EU) 1169/2011) je minimální velikost písma na všech obalech 1,2 mm (a 0,9 mm na obalech s celkovým povrchem menším než 60 cm2). Na mých účtenkách to splněno je, ale štve mně, že ty kódy BKP a FIK jsou příšerně dlouhé, takže při registraci do loterie uděláš snadno chybu.
 http://syba.cz/me­reni-velikosti-pisma

autacek

Musí to být čitelné. Pokud jsi to přečetl, tak to čitelné bylo.

cochee

Kepler, ale pro reg. do loterie nemusíš ty BKP/FIK opisovat celé. Z FIKu to vyžaduje první 3 skupiny znaků a z BKP první dvě skupiny a navíc stačí jen jeden kód, netřeba vpisovat oba.

Kepler

Aha, tak to jsem nevěděl, ještě jsem se k registraci nedostal. Dík.

anonym

právě na to změřuje můj dotaz, zda zákon jen vágně předepisuje subjektivní „čitelnost“ nebo požaduje minimální výšku/řez písma

jáára

Účtenky tisknu zhuštěně, vynechávám řádky a okraje, ale stejně je to čitelný. Kotouček termopapíru stojí 17–30korun. Úspora papíru je na prvním místě.