Avatar uživatele
anonym

Definuje nějaký zákon minimální velikost písma na účtence / daňovém dokladu?

Byly zaregistrovány případy, kdy podnikatelé tiskli např. EET kódy výškou písma pod 1 mm, díky vadám tisku ve finále nečitelně 🙂 Definuje nějaký zákon minimální velikost písma na účtence / daňovém dokladu?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 2382 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jestli existuje něco speciálně pro účtenky nevím (asi ne), ale řešilo se to v souvislosti s obaly na potraviny. Podle nařízení (EU) 1169/2011) je minimální velikost písma na všech obalech 1,2 mm (a 0,9 mm na obalech s celkovým povrchem menším než 60 cm2). Na mých účtenkách to splněno je, ale štve mně, že ty kódy BKP a FIK jsou příšerně dlouhé, takže při registraci do loterie uděláš snadno chybu.
 http://syba.cz/me­reni-velikosti-pisma

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Musí to být čitelné. Pokud jsi to přečetl, tak to čitelné bylo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Kepler, ale pro reg. do loterie nemusíš ty BKP/FIK opisovat celé. Z FIKu to vyžaduje první 3 skupiny znaků a z BKP první dvě skupiny a navíc stačí jen jeden kód, netřeba vpisovat oba.

před 2382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Aha, tak to jsem nevěděl, ještě jsem se k registraci nedostal. Dík.

před 2381 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

právě na to změřuje můj dotaz, zda zákon jen vágně předepisuje subjektivní „čitelnost“ nebo požaduje minimální výšku/řez písma

před 2382 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Účtenky tisknu zhuštěně, vynechávám řádky a okraje, ale stejně je to čitelný. Kotouček termopapíru stojí 17–30korun. Úspora papíru je na prvním místě.

před 2382 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání