Gus_Fring

Jaké jsou nejlepší cviky na břišní svaly?

Vyjma klasiky – sedů-lehů a zkracovaček. Sedy-lehy dělám doma na podlaze a bolí mě z toho zadek. A ze zkracovaček mě bolí krční páteř, což si nedokážu odůvodnit.

Odpovědi
Alesh

Něco jako nejlepší cvik neexistuje. Je řada cviků na danou partii, je dobré je střídat, neboť každý působí na jinou část dané partie. Efektivita cviku závisí na technice provedení, četnosti, zátěži (u břicha se většinou uplatňuje váha vlastního těla) a dalších faktorech. Čili si najdi tak cca 3 různé cviky (na YouTube), dávej od každého 3 série a postupně přidávej počet. Jakmile budeš cviky zvládat „bez následků“ druhý den, tak je čas změnit cviky, příp. přidat počet sérií či počtů cviků v sérii.

Lotr2008

Můj kámoš z Minecraftu říká, nejlepší jsou sedy lehy, protože on když je dělá, tak ho břicho bolí nejvíc.

zbyndo

Brušné svalstvo na rozdiel od iných svalov sa precvičuje denne,mne vyhovovalo lepšie ako sed ľah v leže priťahovať kolená k hrudi,pri prítlační prudký výdych, má účinok ako sed, ľah,ale šetrí chrbticu,a potom keď je možnosť, cvičiť s kladkou,v kľaku držať adaptér za krkom,a ťahať celý trup k zemi,ku kolenám.Vyborna je aj rotácia trupu s tyčou za hlavou,proste je veľa účinných cvikov, napríklad v kľaku sa kolieskom v rukách ľah na brucho a späť, čo komu vuhovuje

Pepa25

Existuje mobilní aplikace „Six Pack in 30 Days“ – pekáč buchet za měsíc mít nebudete, ale je tam docela dobrá sestava sviků. Popis aplikace je v angličtině, ale cviky jsou ukázané obrázky a videi.