Lukes888

Jaké jsou možnosti parkování, při návštěvě vídeňského centrálního hřbitova?

Doplňuji : Chystám se navštívit centrální hřbitov ve Vídni. A tak se ptám jak je to s parkováním.
A je pravda, že se nedá přejít tento hřbitov za jeden den? Byl jste tam někdo? Líbila se vám procházka?.
Nejlepší atmosféra tam údajně je na podzim , kdy jsou rána mlhová.

Odpovědi
Alesh

Parkování nevím, jeli jsme tam příměstským vlakem, ale jak jsem koukal do mapy, tak samozřejmě kolem parkoviště jsou, čili Google.
Velikostně je to asi 1,5 km x 2 km, čili přejít se dá za chvilku, ale samozřejmě se to myslí tak, že když chodíš po jednotlivých hrobech, tak to za den nedáš.
Tak zajímavé to tam bylo, jako každý takovýto prostor je vhodné to navštívit v sychravém podzimu, to je jasné. Mně se tam líbilo.

Zdroj: https://mapy.cz/za­kladni?x=16.4404969&y=4­8.1504809&z=1­5&source=osm&id=95779427

Arne1

Zentralfriedhof je skutečně velký, ale projít se dá (koukni na mapu a odměř si rozměry). Po hřbitově jezdí specielní autobusová linka 106. Dovnitř je možné vjet i autem stojí to 2.8€ (v době 8–17).
Parkování před hřbitovem je možné, jsou tam parkoviště která jsou placená v pouze v době 8–11.
Samozřejmě jsem tam byl, je tam asi deset geokeší a spousta uměleckých děl a architektonických zajímavostí.

http://www.vi­ennatouristgu­ide.at/Friedho­efe/Zentralfri­edhof/Tor2/ver­kehr.htm

http://www.wien-konkret.at/so­ziales/friedhof/zen­tralfriedhof/

Arne1

Zentralfriedhof je skutečně velký, ale projít se dá (koukni na mapu a odměř si rozměry). Po hřbitově jezdí specielní autobusová linka 106. Dovnitř je možné vjet i autem stojí to 2.8€ (v době 8–17).
Parkování před hřbitovem je možné, jsou tam parkoviště která jsou placená v pouze v době 8–11.
Samozřejmě jsem tam byl, je tam asi deset geokeší a spousta uměleckých děl a architektonických zajímavostí.

Mc Merkurion

.. ať je hřbitov sebelepší, atmosféra je tam ponurá, vždy tam vidím ty, co tady mohli bejt ještě chvíli s námi …

Lukes888

Souhlasím, i když jsem to tak úplně nemyslel.