dust8

Jaké jsou indicie, že se částečné plešatění zastavilo a nebude pokračovat, aby byla vhodná transplantace vla­sů?

Jak poznat, že to třeba bude jen jeden kout na jedné straně a dost anebo že to skončí u dvou koutů a dost či že se k tomu přidá i kolečko na vrcholu hlavu, případně že člověk úplně plešatí?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na Petra Jandu, co musel l podstoupil i od r. 2009., než se mu objevily vlasy.

https://sip.de­nik.cz/celebri­ty/rocker-petr-janda-si-oddychl-konecne-ma-hlavu-plnou-vlasu-20150131.html

Plešatění je z 95 % dědičné.

https://www.no­vinky.cz/komer­cni-clanky/clanek/ples-je-u-muzu-zpusobena-z-95-dedicne-jak-s-vypadavanim-vlasu-bojovat-40045739
--

"U koho je tato metoda vhodná a u koho nikoli? Dá se tímto způsobem zaplnit též třeba velká jizva na hlavě?

ato metoda transplantace vlasů sice není věkově omezená, neprovádíme ji však lidem mladším 19 let, kde hraje velkou roli i psychika a fyzický vývoj člověka ještě není u konce. Je vhodná tam, kde jde o ztrátu vlasů genetické povahy, po úrazu či po radioterapii, naopak není vhodná, pokud zbývá malá hustota dárcovské oblasti, u difuzní alopecie u žen nebo u ložiskové nestabilní alopecie. Výsledky transplantace jsou trvalé, a to proto, že se přenáší jen vlasy z takzvaných bezpečných oblastí, které netrpí na dědičný výpadek a hormonální vlivy. Touto metodou lze řešit také ztrátu obočí, vousů nebo i ochlupení na těle. Ovlasení jizev je velké téma, které se nám daří řešit velice dobře. Na výsledek si však pacient musí počkat delší čas, protože živná půda není tak dokonalá jako u „normální“ kůže…"

více

https://www.mo­jezdravi.cz/zdra­vy-zivotni-styl/nadmerne-vypadavani-vlasu-nekdy-pomuze-jen-odpocinek-jindy-je-nutna-transplantace-392.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.