dust8

Jaké jsou druhy a možnosti mimosmyslového vnímání?

Nejlepší odpověď
annas

"V moderní společnosti zakořenila víra v parapsychologické tzv. mimosmyslové vnímání a předvídání budoucnosti.

Mimosmyslové vnímání je spojeno se schopností telepatie, jasnovidectví a předvídání budoucnosti.

Bohužel existují studie, které se tváří jako vědecké zdokumentování tohoto fenoménu a nahrávají tak všem šarlatánům a podvodníkům, kteří se rozhodli zahrát na emocionální složku a zvědavost lidskému pokolení vlastní. Za rozšířením popularity mimosmyslového vnímání stojí také jeho označování za paranormální či nadpřirozený jev.

V okamžiku, kdy přidáte k nějaké teorii slovíčko nadpřirozené nebo paranormální, posunete tuto teorii do světa sci-fi a propojíte ji s kultovními seriály a filmy. Ty si získali svou slávu právě díky myšlence „Co kdyby…?“.Jak by svět vypadal, kdybychom mohli číst myšlenky, předvídat budoucnost, měnit minulost a cestovat do jiných dimenzí.

Pokračování nadpis
íFakta vs. Fikce"

https://psych­ologieprokazde­ho.cz/mytus-mimosmyslove-vnimani/

"Mimosmyslové vnímání je vnímání , ke kterému dochází nezávisle na známých senzorických procesech.
Obvykle do této kategorie jevů patří

  • -telepatie nebo přenos myšlenek mezi lidmi;
  • jasnozřivost nebo nadpřirozené vědomí předmětů nebo událostí, které nejsou nezbytně známy ostatním;
  • předsudek nebo znalost budoucnosti.

Vědecké zkoumání těchto a podobných jevů se datuje od konce 19. století, přičemž většina podpůrných důkazů pochází z experimentů zahrnujících hádání karet. Subjekty se snaží za správných podmínek správně odhadnout symboly karet skrytých před jejich pohledem;

Za potvrzení mimosmyslového vnímání se považuje lepší procento správných volání, než je šance, u statisticky významného počtu pokusů.

Ačkoli mnoho vědců stále pochybuje o existenci ESP, lidé, kteří tvrdí, že jsou touto schopností, někdy používají vyšetřovací týmy hledající pohřešované osoby nebo věci"

https://www.bri­tannica.com/to­pic/extrasenso­ry-perception