libin99

Jaké je zdravotni a sociální pojištění u živnostníka

Dobrý den, chci si zřídit volnou živnost na hlavni poměr. Jak vysokou zálohu budu muset platit na zdravotní a socialní pojištění. Na internetu jsem našel částku kolem 1800Kč. Budu muset i na začátku činnosti odvádět socialni a zdravotní v takové výši nebo mám na začátek úlevu. Moc děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Diky Vám za informace

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud budete mít živnost jako hlavní pracovní poměr platí se v 1. roce minimální částky stanovené zákonem. V dalších letech
podle výše zisku nejméně však tyto mimimální zálohy.

minimální záloha na zdravotní pojištění
je 1670 Kč/měsíc
minimální záloha na sociální pojištění je 1807 Kč/ měsíc

Úlevy žádné neexistují a platíte obě pojištění.

Další odpovědi
hanulka11

http://www.pe­nize.cz/nemocen­ska/185193-osvc-zdravotni-a-socialni-pojisteni-opet-podrazilo

terry

Domluv se na OSSZ a na zdrav.pojišťovně.