Kryšpín

Jaké je rozdělení společnosti, obdivovatelé příznivci podporovatelé západu, Ruska a Číny?

Odhadem v procentech u Číny celkově podnikatelé kteří mají výrobu v Číně, šmakouni co navštěvují jejich restaurace bistra dále co kupují převážně zboží u pracovité menšiny a rovněž kovaní fandové pruhovaných čutálistů. Je ovšem skutečnost, že některé nutné zboží bez značky made in China nelze sehnat.

Odpovědi
Ametyst

Přesně podle toho, jak masmédia mají patent na rozdělování lidí. Některé lidi s jinými názory prostě nezvou, aby jiné názory ani nezazněly.

anonym

Je dobré se nad tím zamyslet, komu se toto ,,rozdělení" hodí a chce vyvvolat ve společnosti konflikt. Je to stejně nadnesené, jako ,pražská kavárna" a ,,vesnická hospoda". Nenechme se mást.

anonym

prosím tě co má společného obdiv k Číně s tím zda tam firmy vyrábí kvůli levné pracovní síle ? Asi nic, že ? …

Na totalitním komunistickém režimu který v Číně potlačuje základní lidské svobody není v principu obdivuhodného o nic víc než na českých komunistech, které jsme před desítkami let „sametově vypráskali“ z vedoucích funkcí. Někteří se do vedení časem nenápadně vrátili, naštěstí zdaleka ne všichni.

Vlezdoprdelkovství namířené k totalitním režimům, ve kterém se tolik vyžívá náš současný president a nepochopitelný strach před tím co by asi rusko řeklo na to že jsme si dovolili na našem území přesunout sochu, nebo co by proboha čína řekla na to že kašleme na jejich politiku jednotné Číny, kterou se snaží legitimizovat obyčejný útlak těch prosperujících částí, které o nadvládu Pekingu a komunistické partaje nestojí a chtěly by se vyvíjet jinak a svobodněji. To jsou věci, které se mi především na naší vlastní české zahraniční politice opravdu hnusí – to je jen bezpáteřnost a snaha vlísat se za každou cenu do přízně komukoliv kdo se zrovna tváří jako „rádo by obchodní partner“, bez ohledu na to, jaký je to gauner a jak rychle dokáže obratem bodnout do zad.

anonym

Ametyst: masmédia se dopouští spíše opačného prohřešku, ve snaze za každou cenu vždy najít oponentní názor aby byla diskuse zajímavější, zvou čím dál tím větší exoty, vytváří tak spíš falešný dojem že například na každého vědce který hovoří o závažnosti problému globálního oteplování (to uvádím jako příklad) existuje minimálně jeden oponent který to bude až za hrob bagatelizovat, přesto že ty poměry jsou úplně jiné. Ta iluze opačného poměru sil pak vznikne jednoduše tím, že z 30 vědců kteří o vážnosti problému hovoří pozvou jednoho a k němu jednoho idiota který se snaží zviditelnit tím že tvrdí opak, z poměru 30:1 je tak najednou 1:1 a značně pokroucená iluze veřejného mínění je tak pokroucena už jen tou horečnou snahou o názorovou pluralitu, kdy i k té nejjednoznačnější skutečnosti TV prostě musí najít oponenta za každou cenu.

anonym

A Rusko, však se trochu zamysli, Putin to tam tam má jisté zřejmě už na doživotí – bývalý KGB špicl. Co k tomu vůbec dodat … Rusko samo pracuje na tom aby naše vztahy nebyly dobré jejich informační kampaně na sociálních sítích namířené prakticky proti jakékoliv struktuře která v Evropě symbolizuje jednotu, není ničím jiným než snahou Evropu a její globální vliv prakticky nepřetržitě oslabovat. Co čekají, že je za tyhle, fake news prasárny, objednané špinavé popravy nepohodlných a hackerské útoky budeme chválit?