BettynQa

Jaké je nejteplejší a nejchladnější město v ČR?

Nejlepší odpověď
ten který je

Nejteplejší město budou Teplice.;-)

Další odpovědi
annas

Nejchladnějším místem v ČR je vrchol Sněžky (1602 m) v Krkonoších s průměrnou roční teplotou pouhých 0,2 stupně Celsia. Jen o málo větší je průměrná teplota na Pradědu v Hrubém Jeseníku (0,9 stupně Celsia). .

Rozlehlá ves Žitenice, ležící 3 km severovýchodně od města Litoměřice, kraj Ústecký, se označuje za nejteplejší místo v Čechách (průměrná roční teplota vzduchu 9,42 °C), mj. i proto, že ji od severu chrání před studenými větry hřbet Dlouhého vrchu.

Česká Nej a http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDi­tenice

Miroslavst

A nejchladnější Lednice :D