Kelt

Jaké informace potřebuji pro lékaře, pokud mám Covid?

Tak mám potvrzený Covid. Spojím se s lékařem. A asi bude chtít nahlásit lidi, se kterými jsem se setkal. Stačí říct jména, nebo i kontakt a rodné číslo? Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Odpovědi
Alesh

Ale houby bude chtít nahlásit lidi, tom řeší hygiena, poté co se u tebe Covid potvrdí, budou ti volat.
Prostě zavoláš obvoďákovi, ten tě ani nebude chtít vidět, pošle tě na PCR. Podle výsledku se bude postupovat dál.

da ny

https://covid­.gov.cz/situa­ce/onemocneni-obecne-o-opatrenich/byl-jsem-pozitivne-testovan
https://covid­.gov.cz/situa­ce/onemocneni-obecne-o-opatrenich/jak-funguje-trasovani

Ametyst

Trvej na tom, aby Tě osobně viděl. Nenech se odbýt. Jipky jsou plné takových případů, kterým praktický lékař po telefonu poradil paralen a vyležet to. A infekce se pak rozjela, a už se jelo do nemocnice. Trvej na návštěvě praktického lékaře: nejsme v Rusku ani v Asii, kde se jezdí za doktory do nemocnic.

Funna

trasovat tě bude hygena a kdo vi kdy (doktorovi je to putna)…a bude chtít jména lidí a popř. jejich telefony…hygiena nestíhá, takže je to trasovani o ničem, když případný tebou nakažený už stejně x dni lita kdoví kde…jestli chceš pro to něco udělat, kontaktuj ty co znáš, sám…

Funna

ametyst…pokud je někdo nakažený a v karanténě, tak nejspíš nemůže chodit po doktorech a mezi lidi…a neznám žádného doktora, co chodí po pacientech…a obvoďak stejně nic nezjistí…v případě, že se někomu přítiźí, má si volat covidovou sanitku…

Funna

ametyst…pokud je někdo nakažený a v karanténě, tak nejspíš nemůže chodit po doktorech a mezi lidi…a neznám žádného doktora, co chodí po pacientech…a obvoďak stejně nic nezjistí…v případě, že se někomu přítiźí, má si volat covidovou sanitku…