JarkaHor

Jaké hračky mají u větších psů největší úspěch a opravdu si s tím hrají?

Odpovědi
Malvína

U nás vedly tenisáky. Pískací hračky téměř vůbec. Ještě bylo fajn takové gumové kolečko, které se házelo, letělo docela daleko pro svoji lehkost, a psovi se dobře drželo v hubičce 🙂 Nějaké lano, smotané prameny provazů, které se dají zakoupit, byly taky celkem oblíbené.

elkon

Naše Sheltie má nejradši růžové, silikonové prasátko, které při stisku chrochtá.

da ny

Mám jen zkušenost s menším plemenem (Scheltie 4.5 l)).
Pískací hračky ani míček ho už nezajímá.
Hrává (hryže) s klackem, botičkou a kostičkou ze Zverimexu. U mne (dcery pes) má v oblibě 3 plyšáčky. Ostatní ho nezajímají. Někdy vydyndá roličku od WC papíru (baví ho jen chvilku). Když byl mladší hrával si/kousal uzlík z lana a gumové kolečko. Na plyšovém sedícím tygrovi, zkoušel/vyjadřoval jako štěně svou dominanci. Postupně ho rozcupoval,
Na Vánoce dostal pejska (tělo je kousek lana). Má jeden psí hlavolam (hledá pamlsky)..
Většinu dne spí nebo se mazlí. Sem tam něco kouše (viz. výše). Když se vracím domů z nákupu apod.(většinou jsem s ním o víkendu doma), přinese si některého z oblíbených plyšáčků a „pokouší mně“. Odběhne a rošťácky čeká, jestli si budeme hrát, zda si hračku vezmu (uskočí/uteče).
Již jsem psala, že patří mezi plemena (mnozí pastevci), které aportování nezajímá/nebaví. Jsou daleka toho, aby se dokola za něčím honili ;) U aportujících psů vídám nejčastěji míček.
Doma má hraček až moc, velké ho nezajímají, všímá si asi 5 plyšáků, botičky a klacíku.
On na tom bude každý pes jinak. Domnívám se, že mnoho hraček nepotřebuje.

Drap

Musíš hledat a zkoušet. Je to jako u dětí, ani pro ně, ani pro psy, neni universální hračka. Každý jedinec je jiný.

Randomčlověk

Náš pes má rád jakékoliv hračky. Hlavně když je může chytit a někde s nimi běžet… ale pro našeho psa jsou lepší hračky, které se nedají jen tak rozkousat 🙂