Kelt

Jaké díla, knihy, filmy znáte o přeměně outsidera ve vítěze?

Většina děl a filmů je o hloupém Honzovi. Ten nejhorší, který je lidem pro smích, outsider, nakonec získá svou princeznu. A nemusí se to týkat jen jednoho, ale třeba více lidí. Třeba Hrabě Monte Christo, film Kokosy na sněhu , Rocky a pod. A jistě bych našel toho více. Ale které filmy či literární díla na vás takto nejvíce zapůsobily? Děkuji

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Třeba Rocky, kterého jsi jmenoval. To mám fakt rád. Možná i takový Forrest Gump, i když ten se úplně na 100% vítězem nestal. :)

Další odpovědi
Rokio

Auta 1 a Spiderman.

Lurius

To bude zhruba polovina amerických komedií a 98% animáků, většinou hrdinové začínají jako outsideři, za mě třeba Bilbo Pytlík

magorvkleci

Obvyklí podezřelí
Pump up the volume!
Vetřelec, Vetřelci
Dogville
Pasažéři
Kil Bill

Justin1

Forrest Gump
Král měl tři syny (pohádka od Jana Wericha)
Shrek

Disraeli

Zorro: Tajemná tvář, Černé zlato, Všemocný, Štěstí na dosah, Zakladatel, Kung-fu panda 1 a Lví král (animované), Zakázané království (a Karate kid, Americký šaolin a podobné), Král (2019), Na hraně zítřka, Kapitán Amerika 1, Spiderman + další superhrdinské sci-fi. A různé filmy i série/fantasy pro děti, třeba Harry Potter, Percy Jackson atd. Vlastně i třeba Pán prstenů nebo Hobit. Třeba i Můj soused zabiják 1 (když se tot ak vezme :D).
Království nebeské, i když to není z „outsidera“ ve vítěze ani o to nějak nejde, ten point toho filmu je v něčem jiném… Podobně třeba Poslední samuraj, Ben Hur (2010), Králova řeč, 12 let v řetězech, Nespoutaný Django, aj.

Disraeli

U knih mě napadá Matyáš Sandorf (od Verna).