Avatar uživatele
Kelt

Jaké díla, knihy, filmy znáte o přeměně outsidera ve vítěze?

Většina děl a filmů je o hloupém Honzovi. Ten nejhorší, který je lidem pro smích, outsider, nakonec získá svou princeznu. A nemusí se to týkat jen jednoho, ale třeba více lidí. Třeba Hrabě Monte Christo, film Kokosy na sněhu , Rocky a pod. A jistě bych našel toho více. Ale které filmy či literární díla na vás takto nejvíce zapůsobily? Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gus_Fring před 618 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Gus_Fring

Třeba Rocky, kterého jsi jmenoval. To mám fakt rád. Možná i takový Forrest Gump, i když ten se úplně na 100% vítězem nestal. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Auta 1 a Spiderman.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lurius

To bude zhruba polovina amerických komedií a 98% animáků, většinou hrdinové začínají jako outsideři, za mě třeba Bilbo Pytlík

Upravil/a: Lurius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
magorvkleci

Obvyklí podezřelí
Pump up the volume!
Vetřelec, Vetřelci
Dogville
Pasažéři
Kil Bill

Upravil/a: magorvkleci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Forrest Gump
Král měl tři syny (pohádka od Jana Wericha)
Shrek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Zorro: Tajemná tvář, Černé zlato, Všemocný, Štěstí na dosah, Zakladatel, Kung-fu panda 1 a Lví král (animované), Zakázané království (a Karate kid, Americký šaolin a podobné), Král (2019), Na hraně zítřka, Kapitán Amerika 1, Spiderman + další superhrdinské sci-fi. A různé filmy i série/fantasy pro děti, třeba Harry Potter, Percy Jackson atd. Vlastně i třeba Pán prstenů nebo Hobit. Třeba i Můj soused zabiják 1 (když se tot ak vezme :D).
Království nebeské, i když to není z „outsidera“ ve vítěze ani o to nějak nejde, ten point toho filmu je v něčem jiném… Podobně třeba Poslední samuraj, Ben Hur (2010), Králova řeč, 12 let v řetězech, Nespoutaný Django, aj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

U knih mě napadá Matyáš Sandorf (od Verna).

Nový příspěvek