Bronzový

Jaké bylo vaše vysněné povolání v 20 letech?

+napište jaká byla realita

Odpovědi:

Politolog -----> nevyšlo, změna směru.

Stříbrný

Tehdy se počty uchazečů o budoucí povolání (SŠ. VŠ. SOUŠ aj.) plánovala dopředu.
Proto měli všichni jistou práci a počítalo se s nimi.
Problém byl často změnit původní profesi. Fluktuace nebyla žádoucí.
Studium bez souhlasu zaměstnavatele možné nebylo. Dovolená by nestačila pokrýt dny na dálkové studium. Pokud vybraný obor nebyl v zájmu zaměstnavatele, neuvolni ze zaměstnání, studium nebylo možné.

V oborech, zejména technických bylo VŠ dálkové studium podporováno. Ing. problém nebyl, zvlášťě, když to bylo v zájmu „strany“ :D
Maturita na večerních školách piodporována byla (v našich končinách ano).
TEDY:
MÍT VYSNĚNÉ POVOLÁNÍ VE 20 letech BYLO POZDĚ! Rozhodovalo se ve 14 - 15. Většina lidí již byla někde v práci nebo studovala na VŠ, nástavbovém 2 letém studiu aj.
Mně zaměstnavatel po SŠ ve studiu nepodpořil, se slovy, že je nás nedostatek a jinam mne nepustí!. Sen zůstal pouhým snem.
Snu jsem se přiblížila až v r. 1996 a 2012. Pohybuji se pracovně mezi 4 – 6 profesemi, při ID. /včetně úklidu a administrativy, převážně ve zdravotnictví/ :-)))

Zlatý

Tehdy jsem studoval angličtinu na VŠ a chtěl jsem být překladatelem. Částečně se mi to splnilo, dodnes si překladem občas přivydělávám a snad mi i dva překlady vyjdou knižně (na jednom z nich ještě pracuju). Jako hlavní zdroj příjmů však angličtinu učím na jazykovce a s úsměvem vzpomínám, jak jsem kdysi na gymplu prohlásil, že ještě nevím, čím budu, ale rozhodně ne učitelem...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3221
Zlatý Drap 2160
Zlatý quentos 1363
Zlatý ivzez 1206
Zlatý led 729
Zlatý mosoj 689
Zlatý marci1 643
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 552

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.