jirka F

Jaké bylo vaše dětství a dospívání?

Moje celkem dobré nedalo se říct že skvělé ale dobré.

Nejlepší odpověď
df

Tahlo mi na 9, když byla skončena doba socialistická, kdy obyčejný pracující občan ( i bez vysoké kvalifikace) měl snadnou možnost za podpory státu postavit si vlastí dům i chatu kdekoliv. A k tomu si pořídit nový vůz z mototechny, nebo tuzexu. Kdo v Praze zadarmo dostal byt na nově postavených sídlištích, třeba na Jižním městě, Spořilově atd, ten se má.
Pamatuji, jak jsem panu Burianovi, sousedovi co bydlel nad námi, chodil do obchodu a vždycky mi pak nechával penizky a já jsem si je šetřil v plastové lahvi od octa. Měl jsem nejraději nugatovou čokoládu, stala 4 Kčs, mražený dort Mrož, horalky za 1,70 Kčs, v létě točenou zmrzlinu v cukrárně na náměstí za 0,40 Kčs. A pamatuji když otec koupil v 87. novou škodovku stopětku. To bylo něco.

Další odpovědi
Kazatel

Ještě nedoběhlo. Dobrý, no.

elkon

V pohodě, je to hodně dlouho, tak si ale vše nepamatuji. Jediná věc, která se mě i ostatních dotkla, byla ruská okupace 21. srpna 1968. Sedli jsme si ráno do autobusu a najednou řidič povídá „obsadili nás Rusáci“. Mysleli jsme si, jestli nemá upito. Ale když jsme vyrazili, tak kousek za městem, ve směru od Mostu už proti nám jely ruské tanky. To byl šok.

Drap

Výborné.

hapiky

Bylo krásně dětinské a dospívání bylo krásně dospívající.

Rocker

Dětství i dospívání jsem měl úžasné,dodnes na to rád vzpomínám.