PetaKo

Jaké bylinky jsou nejlepší na podporu imunity ?

Nejlepší odpověď
annas

Léčím se bylinkami. Výborné jsem tinktury – např. z lichořeřišnice, jako nejlepší se uvádí grep, dobrý je také žampion, rakytník řešetlákový.

Posiluje skořice i kurkuma,

Mluvila jsem s jedním známým, bral pravidelně kapky z lichořeřišnice, možná i kvůli tomu, se u něho nákaza covidem neprojevila, i když se pozitivním jedincem sešel.

Opakuji, léčím se bylinkami, nevnucuji, ale tinktury z bylin či z pupenů jsou účinné, ale záleží i na způsobu života. Navíc každý je jiný, ne všechno vyhovuje všem.

Osobně nemůžu česnek, zázvor je dobrý, ale může poškodit žaludeční sliznici, Stejně křen může mít negativní vliv na játra a ledviny.

--
Pozor na echinaceu, tedy třapatku. .
"Echinaceu ve větších dávkách není vhodné užívat déle než 14 dní., nehodí se pro všechny.! atd.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=echinacea+a+i­munita

.

Další odpovědi
paul1

Zázvor (kupujeme), rakytník a echinacea – ty nám rostou na zahradě.

Alesh

Tak asi to nemusí být vyloženě bylinky, ne? určitě dobré jsou šípky (vitamín C). Jenže se je musí umět usušit a pak taky správně připravit. Pak určitě pomůže česnek, cibule a řada dalších jako heřmánek. No, trochu to pogoogli, no…
Jinak já nedám dopustit na otužování, to je na imunitu úplně super věc (i když to už vůbec není bylinka:-).

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=by­linky+imunita

NoFear

Aloe, ginkgo biloba? Tady spíš jde o kombinace bylin a o vitamíny, než o samotné byliny. Na imunitu bude plno bylin, ale která je nejlepší, to jen těžko říct.
Pokud chceš posílit a skutešně zocelit imunitu, tak zkus otužování.

Midoc

Třapatka nachová

zjentek

Tak vezmu jen ty, kde používáme jen kořen, případně oddenek – jen ty základní z nich:

Jaké? Kořenové (;

Které? Křen, závor, kurkuma a ženšen. To je dobrý základ. (;

led

„Vitamíny z bylín – najlepšia prevencia vírusových ochorení“
https://fytote­rapia.com/vita­miny-z-bylin/
Nielen bylinky, ale nezabúdajte na vitamín (hormón) D. https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Vitam%C3%AD­n_D
Tým, že v súčasnosti mate nedostatok pohybu vonku chýbajú vám
dôležité zložky slnečného svetla UV-B a UV-C (opaľovanie), ktoré podporujú tvorbu vitamínu D.
„Vitamín D si lidské tělo dokáže vytvářet samo, jestliže je vystavováno pravidelně slunečnímu svitu. Deficit může nastat v zimních měsících, není proto od věci vědět, jak jej doplnit jiným způsobem.“ https://bylin­kydnes.cz/abe­ceda-vitaminu-d/

„Úloha vitamínu D v organizme
Najvýznamnejšou známou funkciou, ktorú vitamín D v ľudskom organizme má, je zdravie kostí . Tento vitamín sa v pečeni a obličkách mení na hormón kalcitriol, ktorý reguluje vstrebávanie vápnika, horčíka a fosfátov v tenkom čreve a udržiava optimálnu hladinu týchto minerálnych látok v krvi. Dostatok vitamínu D je preto kritický pre rast kostí a ich regeneráciu. Podieľa sa tiež na regulácii bunkového rastu, činnosti svalov, fungovaní imunitného systému a znižovaní zápalu v tele.
… Podľa najnovších výskumov, u ľudí s dostatočnou hladinou vitamínu D v krvi je výrazne nižšie riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19, a tiež nižšie riziko úmrtia na toto ochorenie. COVID-19 totiž u niektorých pacientov spôsobuje nadmernú zápalovú reakciu organizmu, známu ako cytokínová búrka. Tá prispieva k poškodzovaniu orgánov napadnutých vírusom a zhoršuje tak priebeh ochorenia. Vitamín D pomáha regulovať zápalovú reakciu organizmu, znižuje hladinu prozápalových faktorov a môže prispievať k ľahšiemu priebehu a nižšiemu riziku úmrtia na COVID-19.“
https://vegmar­t.sk/vitamin-d-kde-sa-nachadza

Vlado123

hovorí sa o pandémii nedostatku vitamínu D, ked si vezmete aký majú ludia strach zo slniečka, chránia sa pred slnkom oblečením a rôznymi krémami, asi to bude pravda. jednoducho, nestihneme v lete do seba naakumulovať dostatok vitamínuD, určite odporúčam si ho doplnať.

čo sa týka byliniek, nedám dopustiť na šípky, ktoré si zbieram sám a suším. čaj zo samotných šípok mi až tak nechutí, preto ho dopĺňam sušenými jablčkami a je to velmi dobré :)

Zdroj: https://www.naj­lekaren.eu/ak­tuality/vitamin-d-vsetko-co-potrebujete-vediet.html

Michálek1245

Těch bylinek na podporu imunity je docela dost. Ono každá na ní má de facto nějaký podíl. Mně osobně hodně baví třapatka nachová a její pozitivní účinky na imunitu a organismus (a někdy taky orgasmus, ale to si zjistěte jinde. :)) Kupuji ji tady https://www.her­bavis.cz/produk­t/echinacea-trapatka a jsem s ní teda moc spokojený. A žena vlastně taky. Mrk mrk. :- )

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Led,

dnes nebo včera 2. či 3/2) ve Studiu 6 hovořil primář FN v Praze, neregistrovala jsem, o kterou šlo. Samozřejmě to nezatracuji, ale zatím to není zcela prokázané.

Že se vypracovává studie, že zatím není prokázané, zda vitamín D je v souvislosti s Covidem tak účinný.

Podobný dotaz d odpovědi jsem našla v odkazu.

"Zaznamenal jsem v médiích několik článků a snad i vyjádření odborníků o tom, že u vážných případů onemocnění COVID-19 byly nalezeny velmi nízké hladiny vitamínu D. Podle dostupných informací tyto nálezy souvisejí s těžkým zánětlivým stavem, který v těle zásoby vitamínu D vyčerpá a zatím je NEJASNÉ, zda je nedostatek vitamínu D vyvolaný průběhem onemocnění nebo právě předchozí nižší hladina vitamínu D vedla k těžšímu průběhu nemoci. Toto se zatím musí potvrdit studiemi, které pravděpodobně budou probíhat. Podle odborného časopisu Lancet je také otázkou jestli může mít podávání vitamínu D pozitivní účinky již v průběhu onemocnění, dostupných dat je zatím málo pro jednoznačnou odpověď.

Nicméně závěrem se kterým souhlasím je, že preventivní podávání vitamínu D v denních dávkách 400 IU – 800 IU (běžně používaných pro pro udržení zdraví kostí a svalů) je bezpečné

A pokud bude tato dávka vitamínu D snižovat dopad onemocnění COVID-19, pak lze vidět v tomto užívání možný benefit při minimálním riziku i přesto, že vědecky ověřených informací je zatím málo. Odkaz na přehledový článek ze srpna 2020 v časopise Lancet naleznete níže."

https://www.be­nu.cz/detail-dotazu/je-vhodne-uzivat-vitamin-d-pri-onemocneni-covid-19-kc4im

led

dopuručujem vám sledovať stránku https://encyklo­pedia.akv.sk/ aj príslušné videá na youtube https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=bukovsky+vi­tamin+d

annas

led,

je vidět, že se informace liší. Mě vyjádření primáře, nakonec i názory v anglickém textu překvapily. Jde o to, že vyjádření pak mate lidi, kteří často neznají úlohu minerálu či vitamínů. Komu či čemu mají věřit?

Vím, že třeba selen, zinek, měď, mangan se berou jako antioxidanty – jde o tkáňové soli, takže i vitamíny D i E ovlivňují imunitu.

Je to stejně jako s bylinkami, také se objevují rozporuplné názory. I zde je uživatelé zatracují.