Nic Nikdo

Jaké budou světelné parsky?

Pokud dám pod sklenici s vodou minci, mince ,,zmizí,,

Jak by vypadaly v této situaci světelné paprsky odrážející se od mince?

Odpovědi
led

Pri tomto vnímate lom a odraz svetelných lúčov, prechádzajúcich prietom s rozdielnou hustotou a odrazivosťou.
Základná myšlienka uhol odrazu sa rovná uhlu dopadu, platí aj pri lámavosti uhla.
Vo vašom prípade lom uhla zapríčiní „zneviditeľnenie“ mince. Ak by ste pozreli z iného uhla, pri zachovaní pôvodných svetelných podmienok, minca sa „zázračne“ objaví. Bežný trik pseudokúzelníkov.