paul1

Jaká změna se uděje v těle při změně prostředí?

Někdy v zimě, zvlášť při zlém počasí, např. větru se sněžením, nebo když jsou velké mrazy (krút) je mi taková zima, že se někdy až roztřesu. Je to určitě i věkem (80+). Stačí mi ale zajít na chvíli do baráku, tam se trošku ohřát a když vyjdu znovu ven, tak vnímám počasí úplně jinak, je mi cekem příjemně. Nevím, čím to je, co se v těle uděje. Praktizoval jsem to i při pobytu v městě, při pocitu zimy stačilo zajít na chvíli do obchodu a hned se to zlepšilo.

Odpovědi
Kepler

Děje se mi totéž a nejen ve stáří. Moje teorie je, že už při kratším pobytu v teple se stačí konečně rozšířit cévy, prohřejí i kůži a ten krút se už pak tolik nevnímá.

mosoj

Tak jako vše v lidském těle se s věkem zhoršuje, tak je to i s termoregulací těla.
Zde je popsáno co všechno se v těle děje pro udržení stálé teploty. Platí pro zdravého člověka.
http://fblt.cz/skrip­ta/xi-regulacni-mechanismy-1-endokrinni-regulace/11-termoregulace/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.